Jaunieši tiek aicināti piedalīties šaha problēmu sastādīšanas konkursā

Kompozīciju risināšana Pasākumi

Kā informē Latvijas Šaha federācija, un Latvijas problēmšaha biedrība, 65. Pasaules šaha kompozīciju  kongresa (2–9.septembris, Batumi) ietvaros notiks šaha problēmu sastādīšanas konkurss jauniešiem līdz 23 gadu vecumam (dzimuši 2000.g. vai vēlāk) –  “7th Youth Chess Composing Challenge (YCCC) 2023”, kurā aicināti piedalīties visi jaunie šaha kompozīciju veidotāji, gan ar pieredzi, gan iesācēji. Ar konkursa uzdevumu var iepazīties šeit – Konkursa uzdevums angļu valodā 2023.gadā.

Šogad atkal ir divas sadaļas ar stingriem tematiskiem nosacījumiem (mats divos gājienos un etīde), bet trešā ir atvērta visu veidu darbiem. Katrs dalībnieks var nosūtīt vienu problēmu katrā sadaļā. Kopdarbi netiek pieņemti.

Savas oriģinālās šaha kompozīcijas (iepriekš nepublicētas) ar pilnīgiem risinājumiem un iespējamajiem komentāriem jānosūta ne vēlāk kā līdz 2023.gada 15.jūlijam uz turnīra direktores Jūlijas Visockas e-pastu yccc@wfcc.ch. Uz šo pašu e-pastu var sūtīt visus jautājumus par jūsu konkrēto darbu, tā sastādīšanu, testēšanas programmu. Rakstīt var latviešu, angļu, krievu valodā. Jums var palīdzēt gan turnīra direktore, gan turnīra tiesneši.

Ieteicamā programma, ko var izmantot šaha problēmu testēšanai – Olive (Windows).

Apbalvošanas ceremonija notiks Kongresa pēdējā dienā, 8.septembrī, Batumi.

Visas šaha problēmas ar tiesnešu komentāriem tiks publicētas WFCC oficiālajā vietnē, YCCC sekcijā.

Lai vieglāk saprastu, kā tiek rīkoti šādi konkursi un kas ir nepieciešams, lai piedalītos, ir iespēja apskatīt iepriekšējā gada – 2022.gada konkursa bukletu ar rezultātiem un šaha problēmām. Atcerieties, ka arī etīde ir šaha problēma. Tāpēc dažas no jūsu iedvesmojošajām šaha spēlēm varētu būt par pamatu etīdes izveidei konkursa brīvai tēmai.

Vairāk par to, kas tad īsti ir šaha kompozīcija un šaha problēma varat iepazīties, lasot šaha skolas mājas lapā interviju ar lielmeistari Lauru Roguli.

Kas ir šaha kompozīcija? Saruna ar Latvijas čempioni šaha kompozīcijā Lauru Roguli.

Konkursa uzdevums angļu valodā 2023. gads.

Konkursa buklets 2022. gads