Jaunie FIDE meistari Edgars Ungurs un Agnesa Stepania Ter-Avetisjana

Panākumi ārzemēs Pasaules šaha olimpiāde

Aizvadītās vasaras karstākie šaha notikumi norisinājās tālajā Indijā, Čenajas pilsētā, kur tika aizvadīta 44. Pasaules šaha olimpiāde. 2 nedēļu garumā no 28.jūlija līdz 10.augustam tika aizvadītas 11 spēļu kārtas, Latviju pārstāvēja gan vīriešu, gan sieviešu izlases. Šogad Latvijas izlases uz Pasaules šaha olimpiādi devās atjaunotos sastāvos. Abās izlasēs bez vadošajiem lielmeistariem un lielmeistarēm, vēl kvalificējās gan U23 dalībnieki (1) vīriešiem un sievietēm (2), gan arī pieaugušajiem bija iespēja iekļūt Latvijas olimpiskajā izlasē, uzrādot labākos rezultātus Latvijas vīriešu un sieviešu čempionātos šahā.

Visaugstākie panākumi ir divu starptautiskie tituli, kurus izdevās izcīnīt Rīgas Šaha skolas trenerim Edgaram Unguram – FIDE meistars (FM) un Rīgas Šaha skolas audzēknei Agnesai Stepaniai Ter-Avetisjanai – Sieviešu FIDE meistare (WFM). Edgaram 6 punkti 9 spēlēs un Agnesai 6,5 punkti 10 spēlēs.

Apsveicam, lepojamies un novēlam vēl daudz panākumus!

Rīgas Šaha skola lepni par savējiem var dēvēt teju abas Latvijas izlases, tikai sadalījums ir starp esošajiem vai bijušajiem skolas audzēkņiem un skolas treneriem. 

Latvijas vīriešu olimpiskā izlase:

  1. Toms Kantāns – Rīgas Šaha skolas audzēknis / absolvents
  2. Normunds Miezis
  3. Ritvars Reimanis
  4. Maksims Golubovskis – Rīgas Šaha skolas audzēknis
  5. Edgars Ungurs – Rīgas Šaha skolas treneris

Latvijas sieviešu olimpiskā izlase:

1.Laura Rogule – Rīgas Šaha skolas trenere un audzēkne / absolvente

2.Ilze Bērziņa – Rīgas Šaha skolas audzēkne / absolvente

3. Agnesa Stepania Ter-Avetisjana – Rīgas Šaha skolas audzēkne

4. Nellija Maklakova – Rīgas Šaha skolas trenere

5. Melānija Luīze Jansone – Rīgas Šaha skolas audzēkne

Kā ziņo Latvijas Šaha federācija:

“Šaha olimpiādes 11 kārtā Latvijas vīriešu izlase, kurai bija 64.starta reitings, cīnījās neizšķirti 2:2 ar spēcīgo Horvātiju. GM Normunds Miezis (2446) ar melnajām figūrām pieveica GM Anti Brkiču (2611), bet IM Ritvars Reimanis (2377) bija pārāks par GM Zdenko Kozulu (2602). Savukārt GM Toms Kantāns (2486) pie pirmā galdiņa piekāpās Ivanam Saričam (2680), bet FM Maksims Golubovskis (2219) pie ceturtā atzina GM Marina Bosiociča (2549) pārākumu.

Ar sešām komandu uzvarām, vienu neizšķirtu un četriem zaudējumiem kopvērtējumā Latvijai 57.vieta. Paradoksāli, bet trešais numurs Norvēģija ar pasaules čempionu Magnusu Karlsenu (2864) palika divas vietas aiz mums. Lietuviešiem augstā 10.vieta, Igaunijai – 56.

Par olimpiskajiem čempioniem pirmo reizi kļuva Uzbekistānas šahisti, kuru līderis ir Nodirbeks Abdusatorovs (2688). Sudrabs Armēnijai, bet trešā bija Indija 2.

Individuāli Latvijai vislabākais punktu guvējs bija Kantāns, kuram 11 partijās 7 punkti. Edgaram Unguram (2206) 6 punkti 9 cīņās, bet Reimanim 5 no 10.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Mūsu dāmām pēdējā kārta pretim nāca kaimiņienes lietuvietes. Diemžēm minimāls zaudējums 1,5:2,5. Vienīgu uzvaru izcīnīja WGM Ilze Bērziņa (2141), kas pieveica WGM Kamillu Baginskaiti (2134), WGM Laura Rogule (2292) cīnījās neizšķirti ar Oļenu Martinkovu (2213), bet Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (1962) un Nellija Maklakova (1819) savas cīņas zaudēja reitingā stiprākām pretiniecēm.

Noslēgumā Latvijai 47.vieta. Trīs pozīcijas virs starta reitinga. Par čempionēm kļuva ukrainietes, atstājot aiz sevis Gruziju un Indiju.

Individuāli 6,5 punkti no 10 Ter-Avetisjanai, bet 6 punkti tikpat cīņās Rogulei.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Nākamā olimpiāde pēc diviem gadiem notiks Ungārijā, savukārt 2026.gadā šahistus pirmo reizi uzņems Uzbekistāna.”

Vairāk informāciju par 44. Pasaules šaha olimpiādi Čenajā, Indijā atradīsiet šeit: https://chennai2022.fide.com/