Jāna Elvesta šaha mācību grāmatas un burtnīcas “Šaha ģimnāzija” atvēršana

Pasākumi

Rīgas Šaha skolā, 6. aprīlī, piektdienas vakarā notika iepazīšanās ar tikko Latvijā, apgādā “Jumava” iznākušo šaha lielmeistara Jāna Elvesta grāmatas un darba burtnīcas komplektu “Šaha ģimnāzija”.

Šis komplekts ir radīts visiem, kuri vēlas apgūt šaha spēli, tas noderēs ne tikai bērniem, kuri pamatā ir šīs grāmatas tiešā mērķauditorija, bet arī pieaugušajiem, kuri vēlas iemācīties šo interesanto, bet visai sarežģīto spēli. 

Uz šo svinīgo notikumu bija ieradies kupls šaha interesentu pulks, šaha treneri un audzēkņi, kā arī daudzi īpaši viesi. Piedalījās grāmatas autors Jāns Elvests, apgāda “Jumava” vadītājs Juris Visockis, Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš, Rīgas Šaha skolas direktore un Latvijas Šaha federācijas valdes locekle Līga Ungure, Latvijas Šaha federācijas valdes locekļi Andris Ozols, Ilmārs Krūms, Alberts Cimiņš, Normunds Miezis un Egons Lavendelis, sieviešu lielmeistares Laura Rogule un Latvijas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. 

Pateicībā par izveidoto “Šaha ģimnāziju”, Latvijas Šaha federācija grāmatas autoram dāvāja baltu vāzi šaha figūras – torņa formā. 

Klātesot tik daudz šaha spēles cienītājiem, neiztika arī bez šaha spēlēšanas. Lielmeistars Jāns Elvests un lielmeistares Laura Rogule un Dana Reizniece aizvadīja simultānspēles seansus ar jaunajiem šahistiem. Jāns Elvests viens pats cīnījās vienlaicīgi ar 8 pretiniekiem, bet Laura Rogule un Dana Reizniece to pašu darīja divatā. Miķelis Vingris uzvarēja un Arsens Bataševs nospēlēja neizšķirti pret Elvestu, bet pret Lauru un Danu uzvaru izcīnīja Aleksandrs Krasiļņikovs, visās pārējās cīņās pārāki bija lielmeistari. Bez seansa notika arī citas interesantas šaha partijas.   

Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš šo grāmatu raksturo šādi: “Tavās rokās ir grāmata, kas aizvedīs tevi ļoti interesantā, aizraujošā un neizsmeļami plašā pasaulē, kas apburs un valdzinās tevi vienmēr — maģiskajā šaha valstībā! Lai arī cik tev ir gadu, lai arī cik daudz tu esi apguvis šahu iepriekš, šī mācībviela tev lieti noderēs. Tomēr atceries, ka nākamie soļi šaha apguvē būs atkarīgi nevis no grāmatas vai datora, bet tavas uzcītības, intereses un neatlaidības. Latvijas Šaha federācija, viens no šīs grāmatas izdošanas iniciatoriem, dara un darīs visu iespējamo, lai apgūtās šaha gudrības tu varētu pielietot, gan sacenšoties ar draugiem pulciņā, gan starptautiskās sacensībās!” 

Pasākuma gaitā izskanēja informācija, ka šaha literatūrai latviešu valodā drīzumā gaidāms vēl viens papildinājums, proti, notiek darbs pie lielmeistara Zigurda Lankas šaha grāmatas, kas paredzēta jau spēlētājiem ar plašākām zināšanām un augstāku līmeni.

No comments