Izziņota 2022.gada Skolu šaha olimpiāde

Klātienes turnīri

Dienā, kad olimpiskais uguns sasniedz Ķīnas galvaspilsētas Pekinas galveno arēnu, dodot startu jau XXIV ziemas olimpiskajām spēlēm, Latvijas skolēni aicināti nepalikt malā un iesaistīties cīņā par olimpiskā sapņa piepildīšanu, piedaloties Latvijas Šaha federācijas rīkotajā Skolu šaha olimpiādē.
Skolu šaha olimpiāde norisināsies jau piekto reizi, pēc iepriekšējo gadu dalībniekiem labi zināma formāta. Četru mēnešu laikā kopsummā aizvadot vairāk nekā 20 turnīrus trīs dažādos olimpiādes posmos, par uzvarētājiem tiks kronēti spēcīgākie Latvijas skolēni 1.–4. klašu, 5.–9. un 10.–12. klašu grupās gan zēniem, gan meitenēm.

Olimpiādes sākums neliks ilgi gaidīt pat nepacietīgākiem spēlētgribētājiem, jo atlases posma pirmais turnīrs norisināsies jau 9.februārī tiešsaistes šaha platformā lichess.org. Pēc astoņu iknedēļas tiešsaistes turnīru kopvērtējuma rezultātiem, individuālajā vērtējumā tiks noteikti 10 spēcīgākie un izturīgākie jaunie šahisti, kuri saņems Skolu šaha olimpiādes sadarbības partneru sarūpētās pārsteiguma balvas, savukārt komandu vērtējumā tiks noteiktas posma labākās skolas, kuras saņems tiesības pieteikt papildus dalībniekus nākamajam olimpiādes posmam. Atlases posma turnīros laipni gaidīti skolēni no visas Latvijas neatkarīgi no to vecuma, bet ar ne augstāk kā II sporta klasi šahā.

Nākamais, reģionālais posms kā ierasti pulcēs pa 3 spēcīgākajiem pārstāvjiem no katras skolas katrā vecuma grupā gan zēniem, gan meitenēm, neieskaitot izcīnītās papildus vietas pēc atlases posma rezultātiem. Šis posms sastāvēs no 12 atsevišķiem turnīriem, kuri tiks izspēlēti olimpiādes dalībniekiem ļoti labi pazīstamajā šaha platformā lichess.org. Finālposmam kvalificēsies trīs spēcīgākie šahisti katrā vecuma grupā no katra reģiona (Rīga un Pierīga, Vidzeme, Kurzeme, Latgale, Zemgale), kā arī viņu tuvākie sekotāji, kuriem izdosies izcīnīt vismaz 65% no maksimāli iespējamā punktu skaita. Jāatzīmē, ka arī šajā posmā piedalīties var skolēni ar ne augstāk kā II sporta klasi šahā.

Sacensību finiša taisni dalībnieki šķērsos 15.maijā, kad tiks aizvadīts olimpiādes fināls, kurā šķēpus krustos rūdītie iepriekšējo posmu uzvarētāji un cīņā tikko iesaistījušies šahisti ar vismaz I sporta klasi, kuri finālposmam kvalificējas automātiski. Plānots, ka olimpiādes fināls norisināsies klātienē.
Reģistrēties dalībai olimpiādē ir iespējams Skolu šaha olimpiādes mājaslapā https://sahaolimpiade.lv/, aizpildot reģistrācijas anketu https://ej.uz/sahaolimpiade2022, sazinoties ar organizatoriem pa e-pastu info@sahaolimpiade.lv vai pa tālruni +371 29346560 (Matīss Mustaps).

Sīkāka informācija par pasākumu ir pieejama nolikumā, skolu olimpiādes mājaslapā https://sahaolimpiade.lv/, kā arī Latvijas Šaha federācijas Facebook profilā https://www.facebook.com/LatvianChessFederation.

No comments