Interesenti tiek aicināti uz lielmeistara Ņikitas Meškova meistarklasi

Pasākumi

Ceturtdien, 19. decembrī, pulksten 18, Rīgas Šaha skolas telpās (Pērnavas iela 10) norisināsies šī gada noslēdzošā  meistarklase no Latvijas vadošo šahistu lekciju cikla, kuru vadīs lielmeistars Ņikita Meškovs. Viņa uzstāšanās tēma ir “Lielmeistara lēmumi. Vidusspēles meistarība”. Ziņo Latvijas Šaha federācija. 

Daloties savā pieredzē ar klātesošajiem, Ņ. Meškovs pievērsīs uzmanību tām lietām, par kurām bieži vien tiek piemirsts. Lielmeistars atzīst: “Daudzi noteikti ir dzirdējuši par standarta spēles plāniem vidusspēlē, tomēr es padalīšos ar daudz unikālāku informāciju. Domāju, ka līdz šim neviens īsti nezināja, ka partijas laikā var pārslēgt ātrumus, līdzīgi kā braucot ar mašīnu, un, atkarībā no situācijas, mainīt niršanas dziļumu gandrīz kā zemūdens peldēšanā, pilnībā kontrolējot visu procesu”.

Atbildot uz jautājumu kā iegūtās zināšanas palīdzēs meistarklases dalībniekiem uzlabot savas šaha spēles prasmes, Ņikita Meškovs saka, ka viņa mērķis ir sniegt spēlētajiem instrumentu, kas vienmēr palīdzēs orientēties informācijas pārbagātības situācijās, no vairākiem faktoriem izvēloties vissvarīgāko. “Ceru, ka ar šīm zināšanām spēlētāji nekad neapmaldīsies informācijas džungļos un vienmēr spēs atrast pareizo ceļu” saka lielmeistars.

Ņikita Meškovs ir lielmeistars (2017), Latvijas čempions (2018), Latvijas olimpiskās izlases dalībnieks, bērnu un jauniešu treneris, pasaules klases lielmeistaru palīgs un sekundants.

Meistarklasē aicināts piedalīties ikviens interesents, bet, vēlams, sākot ar II sporta klasi šahā. Lekcija notiks latviešu valodā.

Dalības maksa ir 5 eiro skolēniem, studentiem un pensionāriem, 15 eiro visiem pārējiem.

Pasākuma laikā dalībniekiem tiks nodrošinātas vieglās uzkodas.

Iepriekš pieteikšanās meistarklasei notiek elektroniski līdz 18. decembrim pa e-pastu sahs.solos@gmail.com, vai aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT.
Sīkāka informācija: tālr. 24667760, sahs.solos@gmail.com

No comments