Fabiano Karuana ir jaunais pretendents Pasaules čempiona titulam

Klātienes turnīri

No 10. līdz 27. martam notika 8 spēlētāju divkāršā apļa sistēmas turnīrs klasiskajā šahā, kurā uzvarēja ASV pārstāvis Fabiano Karuana. 

Gadījumā, ja būtu bijuši viens, vai vairāki dalībnieki ar vienādu skaitu punktu pēc nospēlētām 14 kārtām, tad vēl tiktu skatīti papildrādītāji (savstarpējais rezultāts, uzvaras, Sonnenborna-Bergera koeficients) un tikai tad, ja arī tie būtu vienādi, varētu notikt ātrā šaha cīņas 28. martā. Pirms pēdējās kārtas par uzvarētāju teorētiski varēja kļūt viens no četriem spēlētājiem, tomēr līderis ar puspunkta atrāvienu bija Fabiano Karuana. Pēdējā kārtā viņa visi trīs konkurenti nespēja uzvarēt, kas ļāva viņam triumfēt, arī nospēlējot neizšķirti, tomēr viņš sekmīgi realizēja savā partijā iegūto pārsvaru ar melnajiem un rezultātā ar 9 punktiem izcīnīja pirmo vietu, pārējos apsteidzot par veselu punktu.

Otro vietu ar 8 punktiem ieguva Šakrijars Mamedjarovs no Azerbaidžānas, bet trešais arī ar 8 punktiem bija iepriekšējā kvalifikācijas cikla pretendents Sergejs Karjakins no Krievijas. Kandidātu turnīra rezultāti. Partijas internetā ChessBombChessBase un citur.

Mačs par Pasaules čempiona nosaukumu starp pašreizējo čempionu Magnusu Karlsenu no Norvēģijas un pretendentu Fabiano Karuanu no ASV norisināsies Londonā no 2018. gada 9. līdz 28. novembrim. 

No comments