“Cerību kausa” fināla rezultāti

Klātienes turnīri

Rīgas Šaha skolā 25. martā noslēdzās divu dienu ilgās fināla cīņas Latvijas komandu čempionātam bērniem līdz 12 gadu vecumam. 

Komandas sastāvā bija jābūt 4 dalībniekiem, to skaitā vismaz 1 meitenei, drīkstēja būt arī 1 rezervists un 1 rezerviste. Finālā piedalījās visas 20 komandas, kas iepriekš bija ieguvušas šādu iespēju, 10 no šī gada pusfināla un 10 labākās no 2017. gada fināla. Turnīrs tika izspēlēts 7 kārtās pēc Šveices sistēmas ar laika kontroli 25 minūtes uz partiju katram dalībniekam + 10 sekundes par gājienu.  Komandu ieskaitē vietas tika sadalītas, kā galveno faktoru ņemot visu komandas dalībnieku kopā iegūtos punktus, kā nākamais tika skatīts komandu uzvaru punktu daudzums un citi papildrādītāji. Turnīra rezultāti.

Visbiežāk šādos turnīros sastopami daudz negaidītu rezultātu un sīvas cīņas, kas parasti noved arī pie ļoti ciešas sāncensības par pirmo vietu. Arī šoreiz tas viss bija spēkā, izņemot piebildi par pirmo vietu. Jau vienu kārtu pirms turnīra beigām pirmās vietas iegūšanu praktiski bija nodrošinājusi komanda “Delfīni” (Leonīds Borisovs, Rīgas Šaha skola), kas tuvāko sekotāju apsteidza par 3,5 punktiem. Pēdējā kārtā šis pārsvars vēl tika palielināts un sasniedza iespaidīgu rādītāju, 4,5 punktus un rezultātu 22,5 punkti no 28 iespējamiem. Komandā “Delfīni” spēlēja Ivans Mjatežs (5/7), Andrejs Freibergs (7/7), Dans Stepanovs (5/7) un Darja Zubova (5,5/7).

Komanda “Veiksminieki” (Diāna Matisone, Rīgas Šaha skola) bija triumfējusi iepriekšējos 2 gadus, taču šogad vecuma barjeras dēļ zaudēti 2 spēlētāji un pēc 6. kārtas reitingfavorītiem bija tikai 3. vieta, atpaliekot par 1 punktu no 2. vietas. Tomēr finiša spurtā izdevās uzlabot savu rezultātu un ar 18 punktiem iegūt otro vietu. Komandas sastāvā bija Jevgenijs Springis (3,5/7), Emīls Tabors (4,5/7), Deniss Daļeckis (5,5/7) un Sofija Sergejeva (4,5/7). 

Trešo vietu ieguva “ARChess club” (Aivars Raudive) ar 17 punktiem. Pērn šī komanda bija otrajā vietā, bet ar citu nosaukumu, “Rīgas 13. vidusskola”. Komandā spēlēja Zorans Krieks (5,5/7), Murats Geoklens Gulmedovs (2/7), Romans Krilovs (2,5/7) un Marija Spirkova (7/7), rezervisti Donatas Jasinskas un Uļjana Ivanova.

 

Rezultāti pie 1. galdiņa:

I vieta Zorans Krieks, (5,5/7), “ARChess club”

II vieta Ivans Mjatežs (5/7), “Delfīni”

III vieta Kristaps Zass (5/7), “Vilciens”

 

Rezultāti pie 2. galdiņa:

I vieta Andrejs Freibergs (7/7), “Delfīni”

II vieta Markuss Apenītis (5/7), “8 x 8”

III vieta Artjoms Tolmačevs (5/7), “Mafija”

 

Rezultāti pie 3. galdiņa:

I vieta Artjoms Čašečņikovs (6/7), “Krokodili”

II vieta Eduards Vuškāns (6/7), “Zālīši”

III vieta Deniss Daļeckis (5,5/7), “Veiksminieki”

 

Rezultāti pie meiteņu galdiņa:

I vieta Marija Spirkova (7/7), “ARChess club”

II vieta Darja Zubova (5,5/7), “Delfīni”

III vieta Nellija Jēkabsone (5/7), “Rumba”

No comments