Atskats uz Rīgas Šaha skolas organizēto vasaras nometni Mežezerā

Pasākumi

No 10. līdz 19. jūnijam atpūtas bāzē Mežezerā notika Rīgas Šaha skolas bērnu un jauniešu vasaras šaha nometne.

Tajā piedalījās 50 audzēkņu, kuriem vairumam bija I un II sporta klases šahā, bet bija arī daži audzēkņi ar III sporta klasēm. Nometnes vadītājs bija Aleksandrs Smirnovs un viņam palīdzēja treneri Vija Rožlapa, Semjons Galkins, Aivars Kažoks un Valdis Troņenkovs. Par nometnes dalībnieku veselību ļoti labi rūpējas medmāsa Evija Dilāne, kura arī uzņēma gandrīz visas šim rakstam pievienotās fotogrāfijas. 

Šajā nometnē tika apvienota gan šaha spēlēšana un mācīšanās, gan aktīvā atpūta un sports. Laika apstākļi visas nometnes garumā bija ļoti vasarīgi un nometnes dalībnieki labprāt izmantoja daudzas interesantās un patīkamās brīvā laika pavadīšanas iespējas nometnes teritorijā.

Pirmais šaha turnīrs notika jau pirmajā nometnes dienā, 10. jūnijā, proti, ātrspēles turnīrs 9 kārtās ar laika kontroli 5’+3″ sacentās 50 dalībnieki. 
Ātrspēles turnīra rezultāti
Par uzvarētāju kļuva Vadims Aleidzāns ar 7,5 punktiem, otro un trešo vietu ieguva attiecīgi Aleksandrs Karasevičs un Miķelis Vingris ar 7 punktiem. Labākā meitene šajā turnīrā bija Melānija Jansone ar 6,5 punktiem.

Nākamais turnīrs bija Fišera šaha turnīrs (chess 960) 9 kārtās ar laika kontroli 5’+3″. Šajā turnīrā figūru izkārtojums katrai kārtai tika izlozēts uz labu laimi, izvēloties vienu no 960 sākuma pozīcijām, piemēram, līdzīgu šai:
Chess960 example init position.png

Šajā turnīrā pirmo vietu izcīnīja Miķelis Vingris ar 8,5 punktiem, otro vietu ieguva Kristaps Zass ar 8 punktiem, bet trešo vietu ieņēma Pāvels Sokolovskis ar 7 punktiem. Labākā meitene turnīrā bija Melānija Jansone ar 6,5 punktiem.
Fišera šaha turnīra rezultāti 

Tālāk vairāku dienu garumā tika izspēlēti klasifikācijas turnīri. I un II sporta klasēm tie notika pēc Šveices sistēmas, 8 kārtās, bet III sporta klasēm 7 dalībnieki izspēlēja 2 apļu riņķa sistēmas turnīru ar 12 partijām. Lai paaugstinātu sporta klasi, vai izpildītu balli, bija nepieciešams iegūt vismaz 75% punktus, no 8 partijām, attiecīgi 6, bet no 12 – 9. 

II sporta klašu klasifikācijas turnīrā piedalījās 24 dalībnieki un par uzvarētāju kļuva Roberts Rezņiks ar 6,5 punktiem. Otro vietu ieguva un arī labākā meitene turnīrā bija Marija Krasiļņikova ar 6 punktiem, bet trešajā vietā ar 6 punktiem bija Grigorijs Ševčenko.
II sporta klašu klasifikācijas turnīra rezultāti 

I sporta klašu klasifikācijas turnīrā piedalījās 23 dalībnieki un par uzvarētāju kļuva Kristaps Zass ar 6,5 punktiem. Otro vietu ieguva Pāvels Sokolovskis ar 6 punktiem, bet trešajā vietā ar 5,5 punktiem bija Rafaels Spiridovskis. Labākā meitene turnīrā bija Melānija Luīze Jansone ar 5 punktiem.
I sporta klašu klasifikācijas turnīra rezultāti 

Sestdien, 15. jūnijā nometnē bija sporta diena, kuras ietvaros dalībnieki savā starpā sacentās futbolā, basketbola soda metienu precizitātē, tautas bumbā un volejbola paveidā ar bumbas ķeršanu.

Uz nometni drīkstēja atbraukt arī vecāki un daudzi to arī izmantoja. Visvairāk tas tika darīts svētdien, 16. jūnijā, kad nometnē bija vecāku diena. Šajā dienā vakarā notika arī simultānspēles seansi, kurus deva attiecīgi:
FM Valdis Troņenkovs pret 10 I sporta klases šahistiem, laika kontrole 50’+10″. Uzvarēja Pāvels Sokolovskis un Rafaels Spiridovskis, rezultātā 8-2
Video no seansa:https://www.facebook.com/skolusahaolimpiade/videos/2290069741231618/

WFM Renāte Vidruska pret 10 I sporta klases šahistiem, laika kontrole 50’+10″. Uzvarēja Grigorijs Ševčenko, neizšķirti nospēlēja divi spēlētāji, rezultātā 8-2.
Video no seansa: https://www.facebook.com/skolusahaolimpiade/videos/358472658145717/;

I sporta klases šahists Arsenijs Ovčinkins pret 17 šahistiem, laika kontrole 70’+10″. Uzvarēja Markus Raudenieks, neizšķirti nospēlēja trīs spēlētāji, rezultātā 14,5-2,5.
Video no seansa: https://www.facebook.com/skolusahaolimpiade/videos/323439635241526/;

Pirmdien, 17. jūnijā notika ātrā šaha turnīrs 9 kārtās ar laika kontroli 12’+5″. Tajā, izcīnot 7,5 punktus, uzvarēja Pāvels Sokolovskis, otro un trešo vietu ar 7 punktiem ieņēma attiecīgi Aleksandrs Krasiļņikovs un Miķelis Vingris ar 7 punktiem. Pirmo vietu meitenēm šajā turnīrā ar 6 punktiem dalīja Marija Labecka un Naomi Maklakova. 
Ātrā šaha turnīra rezultāti

Kā noslēdzošais tika aizvadīts zviedru šaha komandu turnīrs, kurā komandu veido 2 dalībnieki un kārtas laikā vienlaicīgi spēlē abi, viens ar baltajām figūrām, otrs ar melnajām. Nositot pretinieka figūru, tā tiek iedota komandas biedram, kurš pie izdevības, drīkst to likt uz sava galdiņa. Zviedru šaha turnīrā pārliecinoši uzvarēja komanda “Leoni”, kas svinēja uzvaras visos mačos, iegūstot 9 punktus, tās sastāvā spēlēja Miķelis Vingris un Kristaps Zass, otro vietu ieguva komanda “Ezīši mīklā” ar 7 punktiem, dalībnieki Roberts Rezņiks un Aleksandrs Karasevičs, bet trešo vietu arī ar 7 punktiem ieguva komanda “64”, kurā spēlēja Semjons Galkins un Pāvels Rasimenoks. Labākā meiteņu komanda bija “Pluss/mīnuss” ar 5 punktiem, tajā spēlēja Melānija Luīze Jansone un Naomi Maklakova.
Zviedru šaha turnīra rezultāti

Paldies visiem iesaistītajiem, turpinām baudīt vasaru un uz tikšanos nākamajā vasaras nometnē Mežezerā, kas visticamāk notiks tajā pašā vietā apmēram pēc gada!

Rīgas Šaha skolas treneris un metodiķis Valdis Troņenkovs

No comments