Atgādinājums par godīgas spēles principiem un sekām to neievērošanas gadījumā

Klātienes turnīri Online turnīri

Diemžēl nav tāda sporta veida, kur ir pilnībā izslēgtas krāpšanās un negodīgas spēles iespējas. Arī šahs nav izņēmums. Šī īsā raksta mērķis ir aicināt visus lasītājus pilnīgi visas savas šaha partijas spēlēt godīgi gan klātienē, gan neklātienē (internetā). 

Kas ir godīga spēlēšana? Atbilde ir ļoti vienkārša – pilnīgi visus gājienus partijā ir jādara pašam un nedrīkst izmantot ne grāmatas, ne citu cilvēku padomus, ne, protams, visizplatītāko krāpšanos – datorprogrammu palīdzību. Visus iepriekšminētos un jebkādus citus palīgrīkus var un bieži vien pat ir ieteicams izmantot pēc partijas vai partijām!

Ja kāds uzskata, ka ir iespējams krāpties un neviens par to neuzzinās, un par to nebūs nekāda soda, tad tas tā pilnīgi noteikti nav. Jau ir konstatēti vairāki krāpšanās gadījumi Rīgas Šaha skolas rīkotajos interneta turnīros un sods ir jau par pirmo reizi, proti sešu mēnešu aizliegums piedalīties gan interneta gan klātienes Rīgas Šaha skolas rīkotajos turnīros. Iespējama arī sodu bardzības palielināšana bez iepriekšēja brīdinājuma. 

Veidosim pozitīvu šaha augsni kopā, paldies visiem, kuri gan paši spēlē godīgi, gan seko līdzi tam, vai to dara arī pārējie!  

No comments