9. maija Rīgas Šaha skolas atklāto šaha turnīru rezultāti chess.com portālā

Online turnīri

Sestdien, 9. maijā, līdzīgi, kā iepriekšējā nedēļā notika vairāki Rīgas Šaha skolas rīkoti turnīri chess.com portālā. Dalībniekiem bija jāatklāj savi vārdi un uzvārdi un spēlētāji tādējādi zināja, ar ko viņi cīnās. Partijas lielākoties bija sīvas un interesantas, jo dalībnieki sacentās sev stipruma ziņā līdzīgu spēlētāju lokā. Turnīru izvēlētā laika kontrole 10 minūtes uz visu partiju plus 2 sekundes par katru izdarīto gājienu tiks izmantota arī Eiropas interneta šaha čempionātā portālā chess.com no 16. līdz 31. maijam. Turnīri tika izspēlēti pēc Šveices sistēmas, 8 kārtās, izņemot iesācēju turnīru, kurā salīdzinoši nelielā dalībnieku skaita dēļ bija 6 kārtas.

Iesācēju turnīrā (13 dalībnieki) 1. vietu ar 5 punktiem izcīnīja Jegors Pavlovs, 2. vietu ar 4,5 punktiem ieguva Kims Ganža, 3. vietu ar 4 punktiem izcīnīja Dita Kukule, kas bija labākā meitene turnīrā. 2. vietu meitenēm ar 3 punktiem ieguva Ieva Valle, bet trešā bija Keitija Lazdiņa ar 1,5 punktiem.

IV sporta klašu turnīrā (22 dalībnieki) 1. vietu ar 7,5 punktiem ieguva Olivers Ļahs, 2. vietu ar 6 punktiem ieguva Valters Melderis, bet 3. vietā ar 5,5 punktiem bija Jānis Marks Dābols.
Labākā meitene šajā turnīrā bija Elīna Ozoliņa, kura tika pie 4 punktiem, 2. vietu arī ar 4 punktiem ieguva Sofija Aurelija Litovnika, bet 3. vietā bija Līva Mieriņa ar 3 punktiem.

III sporta klašu turnīrā (18 dalībnieki) 1. vietu ar 6,5 punktiem izcīnīja Patriks Ivulāns, 2. un 3. vietu ar 6 punktiem attiecīgi ieguva Roberts Hops un Ēriks Apenītis.
1. vietu meitenēm ar 5 punktiem izcīnīja Jevgēnija Siņicina, 2. vietā ar 4 punktiem bija Dafne Maklakova, bet 3. vietu ar 3 punktiem ieguva Evelīna Stare.

II sporta klašu turnīrā (29 dalībnieki) 1. vietu ar 7 punktiem izcīnīja Arsenijs Petrovs, 2. vietu (1. vietu meitenēm) ar 6 punktiem ieguva Milana Gailevska, 3. vietu ar 5,5 punktiem ieguva Edvards Ļahs. 2. vietu meitenēm ar 5 punktiem ieguva Lauma Mieriņa, bet 3. vietā bija Lelde Anete Plauča.

Atklātajā turnīrā, kurš vairāk bija paredzēts I sporta klašu un stiprākiem spēlētājiem (25 dalībnieki) 1. vietu ar 7,5 punktiem ieguva Valdis Troņenkovs, 2. vietu ar 6 punktiem ieguva Matīss Sīlis, bet 5,5 punkti bija diviem spēlētājiem, no kuriem lābāks koeficients bija un 3. vietu ieguva Semjons Galkins, bet 4. vietā bija Aivars Stašāns.
1. vietu meitenēm šajā turnīrā ar 5 punktiem ieguva Marija Kuzņecova, 2. vietu ar 4 punktiem ieguva Naomi Maklakova, 3. vietu ar 2 punktiem izcīnīja Nellija Jēkabsone.