5.-7. marta klasifikācijas turnīra II sporta klasēm rezultāti

Online turnīri

No 5. līdz 7. martam pirmo reizi Latvijas šaha vēsturē notika interneta klasifikācijas turnīrs II sporta klasēm. Šajā turnīrā dalībnieki izmantoja Zoom tiešsaistes video konferences platformu un godīgas spēles nodrošināšanai dalībnieki tika filmēti, tika veikta datora ekrāna video pārraide (“Share Screen”), kā arī skaņas pārraide atbilstoši turnīra nolikumam

Par turnīra tehnisko norisi – jāatzīmē, ka tas noritēja veiksmīgi, it sevišķi, ņemot vērā to, ka šādā formātā tas vēl nebija noticis. Dienu pirms pamatturnīra sākuma norisinājās arī ātrspēles treniņturnīrs. Protams, bija dažas lietas, ko nākotnē vēl var mēģināt uzlabot, tomēr galvenais mērķis tika neapšaubāmi sasniegts – panākt pienācīgu un pietiekami ērtu kontroli, lai nodrošinātu godīgu spēli. 

Turnīrs tika izspēlēts 7 kārtās pēc Šveices sistēmas ar laika kontroli 30 minūtes uz visu partiju plus 10 sekundes par katru izdarīto gājienu. 100% rezultātu, 7 punktus no 7 partijām ieguva Tomass Kristiāns Šterns (Tomis), kurš pārliecinoši uzvarēja turnīrā. Otro vietu ar 5,5 punktiem dalīja 4 spēlētāji, bet papildrādītāji noteica to, ka otro vietu ieguva Aleksejs Jans Oļševskis (AlexeyJan), bet trešo vietu ieguva Dominiks Bitenieks (Dominiks2020).

Labākā meitene turnīrā ar 5 punktiem bija Lauma Mieriņa (Amula7), otrā ar 4,5 punktiem bija Maria Labecka (Amanita3000), bet trešo vietu meitenēm ar 4 punktiem ieguva Darja Guminskaja (Daria Guminskaya) (Sunny_Monday). 

I sporta klases izpildes nosacījumi: divu I sporta klases normu izpildīšana. Šajā turnīrā I sporta klases normu izpildīja visi tie spēlētāji, kuri ieguva 5,5 punktus, vai vairāk, attiecīgi: Tomass Kristiāns Šterns, Aleksejs Jans Oļševskis, Dominiks Bitenieks, Jēkabs Vidrusks un Pjotrs Daineko.  

No comments