2. un 3. maija Rīgas Šaha skolas atklāto šaha turnīru rezultāti chess.com portālā

Online turnīri

2. un 3. maijā notika vairāki Rīgas Šaha skolas rīkoti turnīri chess.com portālā. Šajos turnīros dalībniekiem bija jāatklāj savi vārdi un uzvārdi, kas ir labs veids, kā veidot atklātu un pozitīvu šaha sabiedrību interneta vidē. Turnīru izvēlētā laika kontrole 10 minūtes uz visu partiju plus 2 sekundes par katru izdarīto gājienu tiks izmantota arī Eiropas interneta šaha čempionātā portālā chess.com no 16. līdz 31. maijam. Visi turnīri tika izspēlēti pēc Šveices sistēmas, 8 kārtās. 

Dažiem dalībniekiem gan šoreiz izdevās izspēlēt turnīru arī nenorādot savu vārdu un uzvārdu (vai arī ierakstot to, bet pēc tam izdzēšot), tomēr šādā gadījumā vietu sadalījumā tiks minēti tikai spēlētāji ar norādītām identitātēm (var nesakrist ar lietotājvārdu un medaļu bildēm).

Sestdien, 2. maijā norisinājās 5 turnīri pa sporta klašu kategorijām. 

Iesācēju turnīrā (24 dalībnieki) pirmo vietu ar 6 punktiem dalīja 4 spēlētāji, no kuriem papildrādītāji tos sarindoja šādā secībā: 1. vieta Maksimilians Bodaks, 2. vieta Māris Veršēlis, 3. vieta Ralfs Lūsis, 4. vieta Jegors Pavlovs. 

Meitenēm šajā turnīrā 1. vietu ar 5,5 punktiem ieguva Frīda Vorobeca, 2. vietu ar 5 punktiem ieguva Alise Kauliņa, bet 3. vietā bija Dita Kukule.

IV sporta klašu turnīrā (36 dalībnieki) 1. vietu ar 6 punktiem ieguva Aleksandrs Hendriks, 2. vietu ar tikpat punktiem ieguva Dans Pliskovskis, bet 3. vietu ar 5,5 punktiem izcīnīja Mihails Bogdanovičs. 

Labākā meitene šajā turnīrā ar 4,5 punktiem bija Sofija Aurelija Litovnika, 2. vietu ar 4 punktiem ieguva Vilhelmīne Troņenkova, bet 3. vietu arī ar 4 punktiem izcīnīja Jevgēņija Daineko.

III sporta klašu turnīrā (28 dalībnieki) 1. vietu ar 7 punktiem izcīnīja Gļebs Krasavins, 2. vietu ar 6 punktiem ieguva Roberts Hops, 3. vietu arī ar 6 punktiem ieguva Mihails Pučinskis. 

Labākā meitene šajā turnīrā ar 5 punktiem bija Jevgēnija Siņicina, 2. vietu arī ar 5 punktiem ieguva Undīne Skreitule, savukārt 3. vietu ar 4,5 punktiem izcīnīja Valērija Osipova.

II sporta klašu turnīrā (37 dalībnieki) 1. vietu ar 7 punktiem izcīnīja Rolfs Meiliņš, 2. vietu ar 6 punktiem ieguva Lauma Mieriņa (1. vieta meitenēm), bet trešo vietu arī ar 6 punktiem ieguva Kristaps Baļčūns. 

2. vietu meitenēm ar 5 punktiem ieguva Maria Labecka, bet 3. vietā ar 2,5 punktiem bija Aļona Tolmačeva.

I sporta klašu turnīrā (35 dalībnieki) 1. vietu ar 100% rezultātu, 8 punktiem ieguva Emīls Tabors, otro vietu ar 5,5 punktiem ieguva Andris Jakobsons, tikpat punktu un 3. vieta (1. vieta meitenēm) bija Marijai Kuzņecovai. 

2. vietu meitenēm ar 4,5 punktiem ieguva  Agnesa Ter-Avetisjana, bet 3. vietu ar 4 punktiem ieguva Sofja Vasiļjeva.

Svētdien, 3. maijā notika turnīrs visiem interesentiem (vairāk paredzēts stiprākam līmenim – II sporta klasēm un stiprākiem), tajā piedalījās 66 dalībnieki.

1. vietu tajā ar 7 punktiem izcīnīja Semjons Galkins, 2. vietu ar 6,5 punktiem ieguva Valdis Troņenkovs, 3. vietu ar 6 punktiem ieguva Matīss Sīlis. 

1. vietu meitenēma ar 6 punktiem ieguva Marija Kuzņecova, otrā ar 5 punktiem bija Darja Zubova, bet trešo vietu ar 4 punktiem izcīnīja Agnesa Ter-Avetisjana. 

 

Drīzumā tiks publicēta informācija par nākamās nedēļas turnīriem, ņemot vērā, ka 10. maijs ir svētki, Mātes diena, tad visticamāk, turnīri būs tikai sestdien un I sporta klašu turnīra vietā varētu būt turnīrs visiem interesentiem (vairāk paredzēts stiprākam līmenim – I sporta klasēm un stiprākiem), pārējos turnīrus atstājot neizmainītus. 

Nobeigumā šoreiz mazāk priecīga, bet svarīga informācija par notikušajiem turnīriem. 

1. Tiem, kas nenorādīja savu vārdu un uzvārdu (neder arī variants uzrakstīt, iestājoties, un pēc tam izdzēst) pat pēc vairākkārtējas atgādināšanas, un pat izmešanas no klubiem – šoreiz kādam arī izdevās tikt pie spēlēšanas, bet tikai tādēļ, ka vieglākai pārējo spēlētāju piekļuvei un ērtībai, klubā spēlētāji tika uzņemti automātiski. Nākamajos turnīros šādu spēlētāju skaits tiks vēl vairāk samazināts un, iespējams, panāksim vēlamo rezultātu, ka visi spēlētāji ir zināmi! 

2. Dažiem dalībniekiem diemžēl nācās piedzīvot izstāšanos no turnīra, visticamāk, ne savas, bet portāla chess.com vainas dēļ – savienojuma pārtrūkšanas/atslēgšanās no turnīra. Ļoti žēl, ka tā, te droši vien nebūs daudz labu ieteikumu, ja nu vienīgi parādās atbilstošas kvalitātes cits šaha portāls, vai tomēr uzlabojas paša chess.com kvalitāte. Par laimi, gandrīz visiem dalībniekiem tomēr izskatās, ka šoreiz savienojuma problēmu nebija. 

3. Un pats bēdīgākais un svarīgākais! Vienā no turnīriem viens no dalībniekiem rupji pārkāpa šaha un vispārējās ētikas noteikumus, turnīra partiju laikā izmantojot šaha datorprogrammu (gājienus nedomāja pats, bet ievadīja datorprogrammas atrastos gājienus). Diemžēl tā jau ir sen šaha pasaulē izplatīta nopietna problēma, pret kuru gan var veiksmīgi kopīgiem spēkiem cīnīties. Arī šajā gadījumā minētais spēlētājs tika noskaidrots un sodīts. Viņa/viņas vārds šoreiz netiks izpausts, varam minēt tikai, ka sods šajā gadījumā (pirmreizējs pārkāpums) ir 6 mēnešu aizliegums piedalīties jebkādos Rīgas Šaha skolas rīkotos turnīros gan internetā, gan klātienē. Vēlreiz vietā ieteikums: atceramies par godīgu spēli, kā arī pieklājīgu uzvešanos!

No comments