16. un 17. maija Rīgas Šaha skolas atklāto šaha turnīru rezultāti chess.com portālā

Online turnīri

Sestdien un svētdien, 16. un 17. maijā notika vairāki Rīgas Šaha skolas rīkoti turnīri chess.com portālā. Dalībniekiem bija jāatklāj savi vārdi un uzvārdi un spēlētāji tādējādi zināja, ar ko viņi cīnās. Turnīru izvēlētā laika kontrole 10 minūtes uz visu partiju plus 2 sekundes par katru izdarīto gājienu tiek izmantota arī Eiropas interneta šaha čempionātā portālā chess.com no 16. līdz 31. maijam. Turnīri tika izspēlēti pēc Šveices sistēmas, 8 kārtās, izņemot I sporta klašu turnīru, kurā bija 7 kārtas. Šī jau bija trešā šādu turnīru nedēļas nogale. Par turpmāko turnīru norisi un formu tiks ziņots drīzumā.

Sestdien, 16. maijā norisinājās 5 turnīri pa sporta klašu kategorijām.

Iesācēju turnīrā (17 dalībnieki) 1. vietu ar 6,5 punktiem izcīnīja Daniels Beniosevs, 2. vietu (1. vietu meitenēm) ar 6 punktiem ieguva Frīda Vorobeca, 3. vietu ar 5,5 punktiem izcīnīja Juris Alksnis. 2. vietu meitenēm ar 4 punktiem ieguva Elza Grāvele, bet 3. vietā bija Nora Grāvele arī ar 4 punktiem.

IV sporta klašu turnīrā (28 dalībnieki) 1. vietu ar 7,5 punktiem ieguva Valters Melderis, 2. vietu ar 6,5 punktiem ieguva Arnita Jaunzeme (labākā dāma), 3. vietu ar 5,5 punktiem un pilnīgi vienādu papildrādītāju jeb koeficientu izcīnīja divi spēlētāji – Jānis Marks Dābols un Dārts Freibergs. 2. vietu meitenēm ar 5 punktiem ieguva Vilhelmīne Troņenkova, 3. vietu ar 4,5 puntiem izcīnīja Jevgēņija Daineko (viņa diemžēl neizspēlēja 8. kārtu, tādēļ chess.com tabulā ir tikusi novietota beigās), bet 4. vietā bija Erika Bogdanova ar 4 punktiem.

III sporta klašu turnīrā (20 dalībnieki) 1. vietu ar 6 punktiem izcīnīja Roberts Hops, ar tikpat punktiem 2. vietu ieņēma Kārlis Veide, 3. vietu ar 5 punktiem ieguva Patriks Ivulāns, kuram bija vislabākais koeficients no 5 dalībniekiem ar šādu punktu skaitu. Ļoti blīvi rezultāti!
1. vietu meitenēm ar 5 punktiem ieguva Dafne Maklakova, 2. vietā ar 4 punktiem bija Sofija Aurelija Litovnika, bet 3. vietu ieguva Marta Groma, kura nospēlēja tikai 3 partijas, kurās tika pie 2 punktiem.

II sporta klašu turnīrā (19 dalībnieki) neapturams bija Rolfs Meiliņš, kurš ieguva 1. vietu ar 100% rezultātu, 8 punktiem, 2. vietu ar 6 punktiem izcīnīja Eduards Vuškāns, bet 3. vietā ar tikpat punktiem bija Sergejs Siņicins. Labākā meitene šajā turnīrā bija Tatiana Svetlakova, kura ieguva 1,5 punktus.

I sporta klašu turnīrā (17 dalībnieki) 1. vietu ar 5,5 punktiem izcīnīja Staņislavs Meļihovs, tikpat punktu un 2. vietu (1. vietu meitenēm) ieguva Marija Kuzņecova, 3. vietā ar 4,5 punktiem bija Aleksandrs Karasevičs. 2. vietu meitenēm ar 3 punktiem ieguva Naomi Maklakova.

Svētdien, 17. maijā notika turnīrs visiem interesentiem (vairāk paredzēts stiprākam līmenim – II sporta klasēm un stiprākiem), kurā piedalījās 34 dalībnieki. Šajā turnīrā 1. vietu ar 7 punktiem izcīnīja Aivars Stašāns, 2. vietu ar 6 punktiem ieguva Semjons Galkins, tikpat punktus ieguva arī Marija Kuzņecova, kura tādējādi izcīnīja 3. vietu šajā turnīrā un bija labākā no meitenēm. 2. vietu meitenēm ar 3 punktiem ieguva Aļona Tolmačeva, bet 3. vietu meitenēm ar 2,5 punktiem ieņēma Jevgēnija Siņicina.