15. maija interneta klasifikācijas turnīru rezultāti iesācējiem, IV un III sporta klasēm

Online turnīri

15. maijā notika klasifikācijas turnīri iesācējiem, IV un III sporta klasēm. Trijos turnīros kopā piedalījās vairāk nekā 250 spēlētāju.

Šie turnīri notika internetā, lichess.org platformā un tika izspēlēti pēc Šveices sistēmas 8 kārtās ar laika kontroli 7 minūtes uz visu partiju plus 5 sekundes par katru izdarīto gājienu. Turnīru dalībniekiem bija jānorāda savs vārds un uzvārds. Diemžēl, tika konstatēti krāpšanās gadījumi, kas dažiem dalībniekiem ļoti negatīvi ietekmēja izredzes izpildīt augstāku sporta klasi. Šajā situācijā tomēr rezultāti citā veidā netiks izmainīti kā vien izslēdzot krāpniekus no galarezultātu tabulas. Papildus tam, krāpnieki turpmākos 6 mēnešus nedrīkstēs piedalīties Rīgas Šaha skolas rīkotajos turnīros. 

Vēl viena ļoti liela problēma bija tā, ka daļa dalībnieku pieteicās turnīram, bet tajā nemaz nepiedalījās, vai arī izlaida vienu vai vairākas partijas. Rezultātā pretiniekiem nācās ilgi gaidīt un šādi iegūtais punkts bez spēles netika ieskaitīts klasifikācijas aprēķinā. Tā, piemēram, iesācēju turnīrā, ja kāds dalībnieks uzvarēja vienu partiju bez spēles, tad jau viņam bija nepieciešams iegūt nevis 5, bet vismaz 5,5 punktus, lai izpildītu IV sporta klasi. 

 

 

Iesācēju klasifikācijas turnīrā piedalījās 91 dalībnieks. Pirmo vietu ar 7,5 punktiem izcīnīja Artūrs Freimanis (artursfre), otro vietu ar 7 punktiem ieguva Mihails Popovs (Cop7adlina2012), bet trešais ar 6,5 punktiem bija Gustavs Gailums (GustavsGailums). 

Labākā meitene šajā turnīrā ar 6,5 punktiem bija Veronika Milius (Veronika3105), otrā ar 6 punktiem bija Nikola Kellija, bet trešā ar 5,5 punktiem bija Paula Paradovska (PaulaParad).

IV sporta klasi šahā izpildīja visi spēlētāji, kuri tika pie 5 vai vairāk punktiem, pie nosacījuma, ka tika izspēlētas visas 8 partijas, attiecīgi: Artūrs Freimanis, Mihails Popovs, Gustavs Gailums, Veronika Milius, Valters Vārpiņš, Emils Latkovskis, Georgii Matrosov, Rems Stenclavs, Nikola Kellija, Paula Paradovska, Deniss Madelans, Sergejs Kasperovics, Aleksejs Medetskis, Toms Jurjevs, Aleksandrs Jurans, Viktorija Capune, Arturs Madelans, Vincents Rams, Matīss Krastiņš un Daniela Korniševa. 

 

IV sporta klašu klasifikācijas turnīrā bija 113 dalībnieki. Tajā ar 7 punktiem pirmo vietu izcīnīja Aleksandrs Grigorjevs (Aleksand_G), otro vietu arī ar 7 punktiem ieguva Petr Shvab (koghfjhkjyrkbyivuyob), bet trešais ar 6,5 punktiem bija Jēkabs Rudzītis (JekabsRudzitis). 

Pirmo vietu meitenēm ar 5 punktiem ieguva Elza Grāvele (Elza_G), otrā un trešā labākā arī ar 5 punktiem bija attiecīgi Eliza Gratkovska (elizagratkovska), un Lea Treigute (Lea2b).

III sporta klasi šahā izpildīja visi spēlētāji, kuri tika pie 6 vai vairāk punktiem, pie nosacījuma, ka tika izspēlētas visas 8 partijas, attiecīgi: Aleksandrs Grigorjevs, Petr Shvab, Jēkabs Rudzītis, Ernests Ābols, Romāns Kotovs, Francis Vēbers, Roberts Sarbantovičs, Eduards Dāmis, Grigorijs Sukharevs, Everts Rūdolfs Lepsis un Ilja Fridmans. 

 

III sporta klašu klasifikācijas turnīrā bija 54 dalībnieki. Šajā turnīrā pirmo vietu ar 7 punktiem izcīnīja Serafims Stakanovs (Smart_update), otro vietu ar 6 punktiem ieguva Konstantīns Noreiķis (knoreikis), bet trešais arī ar 6 punktiem bija Ivans Suharevs (Vanelin). 

Pirmo vietu meitenēm šajā turnīrā ar 6 punktiem bija Amelija Aronoviča (Balerina), otrā un trešā ar 5,5 punktiem bija attiecīgi Evelīna Stare (EvelinaStare) un Sofija Teremranova (TeremTeremok). 

II sporta klasi šahā izpildīja visi spēlētāji, kuri tika pie 6 vai vairāk punktiem, pie nosacījuma, ka tika izspēlētas visas 8 partijas, attiecīgi: Serafims Stakanovs, Konstantīns Noreiķis, Ivans Suharevs, Amelija Aronoviča un Marks Bunčuks. 

No comments