XV Šaha lietū uzvar Rīgas Šaha skolas treneres Diānas Matisones komanda “Kaissa”

Bērnu turnīri Komandu turnīri

21. un 22.maijā Rīgas Šaha skolā norisinājās piecpadsmitās Latvijas jauniešu komandu sacensības “Šaha lietus”. Piedaloties 15 komandām no dažādām Latvijas šaha pilsētām, to vidū – Rīga, Jēkabpils, Liepāja, Limbaži un Jūrmala, par uzvarētājiem kļuva Rīgas Šaha skolas treneres Diānas Matisones komanda “Kaissa”.

1.vietas ieguvējai Rīgas Šaha skolas treneres Diānas Matisones komandai “Kaissa” komandai 6 uzvaras, viens neizšķirts un kopā gūti 22,5 punkti, 2.vietā ar 20 komandas punktiem ierindojās Rīgas Šaha skolas trenera Leonīda Borisova komanda “Brašie bruņinieki“, viņiem arī 6 uzvaras un viens neizšķirts ar turnīra uzvarētājiem. Savukārt, par 3.vietu turnīrā bija vissīvākā cīņa un ar minimālu jeb puspunkta pārsvaru tas izdevās Rīgas Šaha skolas trenera Arsena Bataševa komandai “Lafa” – 15,5 komandas punkti (3 komandas uzvaras un 3 zaudējumi, 1 neizšķirts). 

Tikai puspunkts līdz godalgām pietrūka 4.-6.vietu ieguvējām komandām “Šahs un mats”“Šaha haizivis” un “Jēkabpils sporta skola”. Varam secināt, cik svarīgs ir katrs gūtais punkts vai puspunkts komandu spēlēs, kas finišā var izrādīties liktenīgs.

Individuāli pie galdiņiem tika apbalvoti labākie trīs rezultāti.
1.galdiņš – 1.vieta Emīls Jānis Mieriņš”Šahs un mats”, 2.vieta Artjoms
Tolmačevs “Kaissa”, 3. vieta Reinis Paikens “Šaha haizivis”.

2. galdiņš – 1.vieta Francs Marats “Kaissa”, 2.vieta Andrejs Freibergs “Brašie
bruņinieki”, 3.vieta Emīls Tabors “Veiksminieki”.

3.galdiņš – 1.vieta Maksims Aminovs “Kaissa”, 2.vieta Ivans Mjatežs “Brašie
bruņinieki”, 3.vieta Gustavs Rupais “Šaha haizivis”.

4.galdiņš – 1.vieta Marija Kuzņecova “ThinkB4Move”, 2.vieta Jevgenija
Siņicina “Lielupe 2022”, 3.vieta Marija Krasiļņikova “Šaha haizivis”.

Labākā rezerviste Elizabete Kokina “Drakons” un par sagatavoto un iesniegto komandas emblēmu specbalvu saņēma komanda “Karaļa gambīts”.

Visi sacensību rezultāti.