Turnīra I un augstākām sporta klasēm rezultāti

Klasifikācija

Rīgas Šaha skolā 27.-29.janvārī aizvadīts turnīrs I un augstākām sporta klasēm, kopā pulcējot 39 dalībniekus un to vidū 3 meistarkandidātus.

Turnīrā varēja piedalīties skolas audzēkņi ar I vai augstāku sporta klasi šahā, trīs dienās tika izspēlētas 7 spēļu kārtas ar īsāko klasiskā šaha kontroli 30 min un 30 sek par izdarītu gājienu. Turnīrs notika bez reitinga apskaites un bija paredzēts jauniešu pašizaugsmei, kā arī treniņu procesam, piemēram, sagatavošanās gaidāmajiem Latvijas jauniešu un pieaugušo čempionātiem.

Par turnīra uzvarētāju ar 6 punktiem 7 spēlēs kļuva MK Marija Kuzņecova, 2. vietu kopvērtējumā ar 5,5 punktiem izcīnīja Reinis Valdats, nodrošinot sev MK balli un  3.vietā turnīra kopvērtējumā iekļuva Reinis Paikens ar 5 punktiem, izpildot MK balli.

Turnīrā tika apbalvoti 3 labākie zēni un 3 labākās meitenes.

Labākie zēni – 1.vieta Reinis Valdats, 2.vieta Reinis Paikens, 3.vieta Artjoms Tolmačevs.

Labākās meitenes – 1.vieta Marija Kuzņecova, 2.vieta Naomi Maklakova, 3.vieta Melānija Luīze Jansone.

Turnīra tiesnešiem izdevās piefiksēt šādu interesantu pozīciju, kur baltajiem R.Golstai, spēlējot ar divām dāmām, tomēr nācās pieteikt mūžīgo šahu melnajiem E.Apinei, jo pretējā gadījumā draud neglābjams mats.

Savukārt, partijā M.Kuzņecova – B.Podgornijs melnajiem nācās piedzīvot paraugstundu, kas notiek, ja “aizej uz aizdomīgu variantu”, tad ir ļoti lielas iespējas ātri iedzīvoties nepatikšanās jeb zaudējumā.

Visi turnīra rezultāti.