Trenere Vija Rožlapa saņem balvu par mūža ieguldījumu sportā Rīgā

Pasākumi

Otrdien Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” pasniedza apbalvojumu “Rīgas sporta laureāts 2023” labākajiem sportistiem, treneriem, komandām un paziņoja gada notikumu sportā, informē Rīgas pašvaldība.

Īpašo balvu nominācijā “Par mūža ieguldījumu sportā” ieguva Latvijas šaha meistare, ilggadējā Rīgas Šaha skolas trenere Vija Rožlapa.

Vija Rožlapa ar balvu "Par mūža ieguldījumu sportā".
Vija Rožlapa ar balvu “Par mūža ieguldījumu sportā”.

“Gada notikums sportā” nav tikai par sportistu rezultātiem, bet gan par motivāciju, nenogurstošo gribasspēku, pārvarot dažādus izaicinājums, un tas ir par savas nodarbes mīlestību. Sportisti sasniedz panākumus arī visai sabiedrībai, viņi ceļ latviešu nacionālo pašapziņu un ticību sarkanbaltsarkanajam karogam. Šī nominācija šogad parāda arī sabiedrības iesaisti. Šis laureāts ir par piemēru citiem sporta notikumiem kā spodrināt Rīgas vārdu pasaulē,” uzsvēra Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” laureātus godināja kopumā 10 nominācijās: “Rīgas labākais sportists”, “Rīgas labākā sportiste”, “Rīgas labākais sportists ar īpašām vajadzībām”, “Rīgas labākā sporta spēļu komanda”, “Rīgas labākā komanda individuālajos sporta veidos”, “Uzlecošā zvaigzne sportā”, “Rīgas labākais treneris”, “Gada notikums sportā”, “Par mūža ieguldījumu sportā”.

Par izciliem sasniegumiem šaha sacensībās un par šogad izcīnīto 1. vietu Eiropas jauniešu čempionātā šahā meitenēm U-16 vecuma grupā, “Rīgas sporta laureāts 2023” nominācijai “Rīgas labākā sportiste” tika nominēta Rīgas Šaha skolas audzēkne Agnesa Stepania Ter-Avetisjana. 

Vija Rožlapa un Agnesa Stepania Ter-Avetisjana
Vija Rožlapa un Agnesa Stepania Ter-Avetisjana

No sirds sveicam un lepojamies ar mūsu audzēkņiem un treneriem! 

Apbalvojumu “Rīgas sporta laureāts 2023” pasniedza jau vienpadsmito reizi. Līdz šim to ir ieguvuši galvaspilsētas labākie sportisti, treneri un komandas par teicamiem rezultātiem un augstiem sasniegumiem.

Fotogalerija no sports.riga.lv