Superšahiste 2022

Bērnu turnīri Klātienes turnīri

29. un 30. oktobrī jeb skolēnu brīvlaika izskaņā galvaspilsētas sirdī Vecrīgā dizaina viesnīcā Pullman aizvadīts viens no gada skaistākajiem turnīriem Superšahiste 2022, kas paredzēts tieši šahistēm. Sacensības notika divās vecuma grupās jaunākajā jeb B grupā (2010.gadā dzimušajām meitenēm un jaunākām) un vecākajā grupā jeb A (2009.gadā – 2004.gadā dzimušajām), dalībnieces ieradās no Latvijas dažādākajām pilsētām, galvenokārt, no Rīgas, bet netrūka dalībnieces arī no citām Latvijas šaha pilsētām, tādām kā Jūrmalas, Kuldīgas, Liepājas, Olaines, Rēzeknes, Daugavpils, Limbažiem, Baldones. Abos turnīros maksimālais dalībnieču skaits bija noteikts 80, tomēr rudens slimošanas un skolēnu brīvlaiks ieviesa savas korekcijas un A grupā piedalījās – 23, B grupā – 47, kopā 70 dalībnieces. Organizatori (Rīgas Šaha skola) ir ļoti pateicīgi visiem treneriem un vecākiem, kuri laicīgi informēja par izmaiņām dalībnieču reģistrācijas procesā. Mūsu mērķis ir dot iespēju piedalīties maksimālam dalībnieču skaitam.

A turnīrs šogad sasniedzis jaunus horizontus un turnīrā pirmoreizi piedalījās WFM titulēta dalībniece. Mēs kā organizatori esam pagodināti,  ka vadošās Latvijas jaunās šahistes ir pagodinājušas turnīru ar savu klātbūtni un cīņas par augstākajām vietām bija ļoti spraigas.

A grupā par uzvarētāju turnīrā ar 6,5 punktiem kļuva Sofja Vasiļjeva, 2.vietā ar 5,5 punktiem Agnesa Stepania Ter-Avetisjana un 3.vietā ar 5 punktiem Melānija Luīze Jansone.

Vēl ar 5 punktiem, bet jau sliktākiem papildrādītājiem, 4. un 5.vietā ierindojās Darja Zubova un Šarlote Ikstena.

 

Apbalvojumi individuālajās sporta klašu kategorijās no iesācējas līdz 2. sporta klasei šahā:

2. sporta klašu grupā labākās – 1. vieta Anna Petrova, 2. vieta Nikola Daniela Liepiņa un 3. vieta Maija Šmatcenko.

 

3.sporta klašu grupā labākās – 1.vieta Madara Zemture, 2. vieta Asema Kulzabajeva un 3. vietā Jeļena Berga.

4. sporta klašu grupā labākā – 1. vieta Sintija Līna Kirjanova.

labākā iesācēja – Elizabete Pleškova.

Visi A grupas rezultāti.

B grupā par uzvarētāju ar maksimālo iespējamo punktu skaitu 7 no 7 kļuva Naomi Maklakova, 2.vietā ar 6 punktiem Milana Gaiļevska un 3.vietā ar 5,5 punktiem Lauma Mieriņa.

Apbalvojumi individuālajās sporta klašu kategorijās no iesācējas līdz 2. sporta klasei šahā:

Labākās 2.sporta klašu kauss tika pasniegts turnīra 2.vietas ieguvējai Milanai Gaiļevskai. Savukārt, lai noteiktu nākamās labākās otrās sporta klases, bija jāņem vērā koeficienti, jo vairākām 2. sporta klašu īpašniecēm bija 5 punkti 7 spēlēs un kopīgi tika dalītas vietas kopvērtējumā no 4.-10.

Un tā, 2. sporta klašu grupā 1.vieta Daria Guminskaya, 2.vieta Aļona Tolmačeva, 3. vieta Valērija Ločmele, 4. vieta Dafne Maklakova 5.vieta Aiga Gansone, 6.vieta Elza Puķīte.

3.sporta klašu grupā visaugstāk ar 4,5 punktiem izlauzās Keitija Lazdiņa, kura kļuva par uzvarētāju (1.vieta) savā grupā, tikai tiesnešu kļūmes pēc viņa tika izlaista no apbalvošanas cikla, uzreiz pēc apbalvošanas tiesneši piešķīra medaļu kā labākajai 3.sporta klasei, tomēr papildus kauss vēl taps. No sirds atvainojamies Keitijai par radušos kļūdu, tai pat laikā atzinīgi novērtējam viņas augsto sniegumu.

Par nākamajām labākajām 3.sporta klašu grupā  tika apbalvotas – 1.vieta Estere Fogele, 2.vieta Marija Jermaka un 3.vieta Vilhelmīne Troņenkova.

4.sporta klašu grupā par uzvarētāju kļuva Nadežda Demakina 2.vieta Agata Kozlova, 3.vieta Emīlija Dabra.

Labākās iesācējas –  1.vieta Anna Zitmane, 2.vieta Anete Šteinberga un 3.vieta Viktorija Zubova.

Zinām, ka tūlīt jau 5.novembrī dažas no Superšahistēm  – Agnesa Stepani Ter-Avetisjana, Melānija Luīze Jansone, Darja Zubova, Milana Gaiļevska, Keitija Lazdiņa, Adrija Lazdiņa dosies uz Eiropas čempionātu jauniešiem uz Turciju, visi Latvijas dalībnieki apskatāmi šeit

un vēlam izdošanos un lai Superšahiste 2022 ir kā labs tramplīns pirms lielā lēciena!

Visi B grupas rezultāti.

Paldies visām dalībniecēm, tas bija apbrīnojams paraugs kādā gaisotnē un mierā ir jānotiek jebkuram šaha turnīram, spēļu zālē valdīja absolūts klusums, savstarpēja pieklājība un kārtība.

Vislielākais paldies Pullman viesnīcai par skaistajām telpām un personīgs paldies par atbalstu turnīra Superšahiste 2022 organizēšanā Pullman viesnīcas direktoram Valdim Vanadziņam.

Par skaistajiem fotomirkļiem no spēļu zāles un apbalvošanas sirsnīgs paldies Kuldīgas šaha trenerim Gunāram Gertneram.