Starptautiskā Šaha diena

Starptautiskā šaha diena
Klātienes turnīri Pasākumi

Visā pasaulē 20.jūlijā tiek atzīmēta Starptautiskā Šaha diena. Šogad tā bija arī Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) 99. gadadiena. FIDE šajā dienā aicināja mācīt spēlēt šahu arī citiem un dalīties savā pieredzē sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #Internationalchessday. 

Pasaules šaha dienā, 20.jūlijā, Limbažos norisinājās starptautiskais šaha turnīrs “Limbažiem ir 800”. Ar turnīru, kas iepriekš bija zināms kā šaha festivāls “Vidzemes vasara”, rīkotāji godināja arī Limbažu pilsētas astoņsimtgadi. Kā varam lasīt Latvijas Šaha federācijas mājas lapā, pie šaha galdiņiem sacīkstēs tikās dažādas meistarības pakāpes 77 spēlētāji. Turnīrā dalībnieki izspēlēja astoņas ātrā šaha kārtas ar apdomas laiku desmit minūtes katram dalībniekam un papildus 5 sekundes par katru gājienu. Iegūstot maksimālo punktu skaitu (8 punktus no 8), 1.vietu ieguva šaha lielmeistars Normunds Miezis, 2.vietu ar 6,5 punktiem ieguva šaha lielmeistare, Rīgas Šaha skolas trenere Laura Rogule, kura turnīrā kopā spēlēja ar savām meitām, Rīgas Šaha skolas audzēknēm Laumu un Līvu. 3. vietu ieguva meistarkandidāts šahā Andris Ručs. Sacensībās sumināja arī labāko rezultātu sasniegušos dažādās kategorijās. Kā labāko rezultātu sasniegušo dāmu sveica Naomi Maklakovu. No jaunietēm (U-18) balvu saņēma Lauma Mieriņa, bet no jauniešiem – Maksims Otrohovs.

Rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Šahisti spēlē šahu turnīrā Limbažos
Turnīra “Limbažiem ir 800” dalībnieki. Foto no sahafederacija.lv Līga Liepiņa

Kā informē Latvijas Šaha federācija, 27.jūlijā norisinājās pirmā Šaha diena Kalnciema kvartālā. Uz ātrā šaha turnīru bija ieradušies 97 šahisti, kuri izspēlēja sešas partijas ar laika kontroli 8+5. Turnīru uzvarēja lielmeistare Ilze Bērziņa, kura bija labākā visās partijās, izcīnot 6 punktus. Aptuveni trešdaļai dalībnieku šis bija pirmais turnīrs dzīvē.

Šahisti Šaha dienā Kalnciema kvartālā
Kalnciema kvartāla Šaha dienas turnīra dalībnieki. Foto no sahafederacija.lv