Stājas spēkā jauni šaha klasifikācijas noteikumi

Šaha-klasifikācijas-noteikumi
Klasifikācija

Kā informē Latvijas Šaha federācija, ir izstrādāti un apstiprināti jaunie sporta klašu un titulu iegūšanas noteikumi mūsu valsts šahistiem.

Jaunie klasifikācijas noteikumi stājas spēkā 2024. gada 1.martā. Jaunie  sporta klašu un titulu iegūšanas noteikumi šobrīd pakārtoti tikai FIDE reitingam. Ar tiem visi tiesneši, treneri un spēlētāji aicināti iepazīties šeit.

Šīs izmaiņas galvenokārt saistītas ar to, ka Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) 1.martā veiks klasiskā reitinga pārrēķinu visiem šahistiem ar reitingu līdz 2000 punktiem, un minimālais reitings turpmāk būs 1400 punktu, nevis 1000 kā līdz šim.

Tās ir lielākās izmaiņas FIDE reitingā daudzu pēdējo gadu laikā. Tās, protams, atstās iespaidu arī uz daudziem Latvijas šahistiem, kuriem 1.martā mainīsies reitings.

Tā kā iepriekšējie noteikumi tika pieņemti vairāk nekā desmit gadus atpakaļ, tie vairs neatbilda mūsdienu prasībām. Tajos, piemēram, vēl tika ņemts vērā Latvijas reitings, kas šobrīd vairs netiek apskaitīts un izmantots.