Šaha treneru kvalifikācijas celšanas seminārs

Treneru seminārs

14.decembrī, Rīgas Šaha skolā, Pērnavas ielā 10 plānots kvalifikācijas celšanas seminārs šaha treneriem “Trenera personības, šaha tradīciju un vērtību loma audzēkņu sagatavošanā šaha sacensībām. Pieredzes apmaiņa”.

Mūsdienās treneriem svarīgi ir prast ne tikai  mācīt šaha zināšanas saviem audzēkņiem, bet arī vadīt mācīšanās procesu, audzēkņiem tajā iedziļinoties un uzņemoties atbildību par  mācīšanos un sagatavošanās procesu šaha sacensībām. Semināra mērķis ir aktualizēt pedagoga personības, šaha tradīciju un vērtību lomu audzēkņu mācību izaugsmes procesā.

Šis ir bijis bagāts gads šaha dzīvē, esam guvuši jaunas starptautiskas pieredzes Pasaules šaha Olimpiādē Indijā Čenajā, mūsu jaunieši piedalījušies Pasaules U16 olimpiādē Azerbaidžānā, Nahičevānā, ar ļoti augstiem panākumiem jaunieši sevi pierādīja Pasaules čempionātos Rumānijā, Mamajā un Gruzijā, Batumi, tāpat augšējās pirmo divdesmitnieku vietas Eiropas jauniešu čempionātā Turcijā, Antālijā, vēl klausīsimies par pusgadsimtu vērtām šahu turnīru tradīcijām Kuldīgā, kā arī iedziļināsimies šaha partijas vienā no sarežģītākajā daļām – galotnē.

Sākums: 9:45

Noslēgums: 15:00

9:45 Semināra atklāšana

10:00 – 10:45  Latvijas starts U-16 Olimpiādē Azerbaidžānā. (Verners Putka) 45 min

10:45 – 11:30 Delegācijas vadītāja loma, pieredze un jauniešu sagatavošana startam Eiropas čempionātā, Turcijā. (Edgars Ungurs) 45 min

11:30 – 12:15 Godīgas šaha spēles principu ievērošana mūsdienās: Treneru loma tās veicināšanā. (Ilze Ķempele) 45 min

12:15 – 12-45 kafijas un tējas pauze

12:45 – 13:30 Galotnes. Treniņu metodes galotņu izpratnes un tehnikas uzlabošanai. (Laura Rogule) 45 min

13:30 – 14:15 Daugavpils šahistes panākumi Pasaules čempionāta, Rumānijā un vērtīgāko partiju apskats. (Edvīns Dzirkalis) 45 min

14:15 – 15:00 Kuldīgas šahu sacensību tradīciju ilgnoturība, mantojums un galvenās vērtības. (Viktors Šteinbergs) 45 min

15:00 semināra noslēgums.

Visiem semināra apmeklētājiem tiks izsniegta apliecība par semināra 6 stundām, semināru plānojam saskaņot un saņemt RIIMC apstiprinājumu, šobrīd semināra dokumentācija ir iesniegta Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu saskaņošanas komisijai Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centrā.

Interesentus pieteikties līdz 2022.gada 10.decembrim pulksten 17, rakstot uz e-pastu nmaklakova2@edu.riga.lv , vietu skaits seminārā ierobežots – 40 dalībnieki, priekšroka sertificētiem šaha treneriem un topošajiem šaha treneriem, kuri šobrīd mācās. Semināra organizatore Rīgas Šaha skolas trenere un metodiķe Nellija Maklakova (mob. tel. 26391691)

Semināra dalībnieki aicināti ierasties ar “groziņu”, ar ko paši pacienāsim viens otru semināra pauzē, kafiju un tēju nodrošinās Rīgas Šaha skola.