Šaha festivāls RTU Open 2024

RTU-Open-2024
Klātienes turnīri

Arī šogad, kā katru gadu, augusta sākumā no 03.08. līdz 11.08.2024. Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiek jau 13. RTU Open šaha festivāls, kas ir lielākais šaha festivāls Ziemeļeiropā un viens no prestižākajiem starptautiskajiem šaha festivāliem. Turnīri ir piemēroti dažāda līmeņa spēlētājiem. Šaha festivālu jau tradicionāli rīko Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Šaha federācija (LŠF).

Rīgas Šaha skola aicina piedalīties gan festivāla norisē klātienē Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, gan sekot līdzi video tiešraidēm rtuopen.com un RTU Open turnīra partijām lichess.org šaha platformā.

RTU Open 2024 Rīgā 05.08.2024. – 11.08.2024A turnīra partijas

RTU Open 2024 Rīgā 04.08.2024. Riga Open Rapid Chess turnīra partijas

RTU Open 2024 turnīra video tiešraides ar lielmeistaru komentāriem un jaunāko informāciju par šaha festivāla turnīriem skatīt rtuopen.com

RTU Open 2024 šaha festivāla noskaņās sestdien, 2024. gada 3.augustā, atzīmējot Latvijas Šaha federācijas (LŠF) un Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) simtgadi, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala Rīgas Šaha skola audzēkņi un treneri kuplā skaitā piedalījās vēl nebijuša formāta turnīrā, kur komandu mačos pie 100 galdiņiem cīnījās šahisti no 4 komandām – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un FIDE.

Turnīrs norisinājās pēc riņķa sistēmas, komandu dalībniekiem izspēlējot 3 ātrā šaha partijas, tas ir, 10 minūtes uz partiju katram spēlētājam un plus 5 sek. par gājienu.

Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Latvijas komanda. Apsveicam un lepojamies! Paldies visiem, kas piedalījās šajā vēsturiskajā pasākumā!