Rumbas kausā 2024 uzvar ARChess Club no Rīgas

Rumbas kauss 2024
Klātienes turnīri

2024. gada 14. septembrī Kuldīgā notika tradicionālais bērnu komandu turnīrs “Rumbas kauss”, kurā startēja 31 komanda. Kā katru gadu, kuplā skaitā bija ieradušās komandas no Rīgas un Jūrmalas, bet Kurzemi šoreiz pārstāvēja komandas no Kuldīgas, Ventspils un Liepājas.  Šogad piedalīties varēja zēni un meitenes, kas dzimuši 2011. gadā un jaunāki. Vienā dienā tika izspēlētas 7 partijas ar laika kontroli 10 minūtes līdz partijas beigām plus 5 sekundes par gājienu. Komandas cīnījās četri pret četri, 3 puiši un 1 meitene, kur meitene drīkstēja spēlēt arī pie zēnu galdiņiem.

Cīņa par Kuldīgas novada sporta skolas ceļojošo Rumbas kausu šogad aizritēji tikpat saspringti kā katru gadu. Šoreiz īpaši sīva cīņa bija par 2. – 3. vietu, jo turnīra noslēgumā divām Rīgas Šaha skolas (RŠS) komandām bija vienāds punktu skaits (18,5 punkti) un, lai noteiktu godalgoto vietu secību, nācās ņemt talkā papildus rādītājus.

Šogad par uzvarētājiem pārliecinoši ar 22,5 punktiem kļuva trenera Aivara Raudives komanda ARChess Club no Rīgas. Kausa ieguvējas komandas ARChess Club dalībnieki (galdiņu secībā): Daniel Beniosev, Nils Vorobjovs, Matvejs Murinovs,  Sofija Teremranova.

2. vietā ierindojās Rīgas Šaha skolas trenera komanda ThinkB4UMove (treneris Edgars Ungurs). Komandas dalībnieki (galdiņu secībā): Jaroslavs Orlovskis, Patriks Ivulāns, Jānis Marks Dābols, Nora Grāvele.

3. vietu ieguva iepriekšējo divu gadu ceļojošā Rumbas kausa ieguvēji – Rīgas Šaha skolas treneres Diānas Matisones komanda Kaissa-1. Komandas dalībnieki (galdiņu secībā): Romāns Tolmačevs, Maksimilians Bodaks, Arif Aliev, Aļona Tolmačeva. Jāatzīmē Kaissa-1 dalībnieces Aļonas Tolmačevas izcilais sniegums – 7 punkti no 7(100% rezultāts!).

Olimpiskajā sešiniekā, uzreiz aiz uzvarētāju komandas ARChess Club, no 2. līdz 6. vietai ierindojās Rīgas Šaha skolas komandas:

2. vieta – komanda ThinkB4UMove(RŠS, treneris E.Ungurs)

3. vieta – komanda Kaissa-1 (RŠS, trenere D.Matisone)

4. vieta – komanda Dream Team (RŠS, trenere L.Gordijeviča)

5. vieta – komanda Ziemeļnieki (RŠS, treneris A.Kažoks)

6. vieta – komanda H7 (RŠS, treneris V.Putka)

Visi sacensību rezultāti apskatāmi chess-results.com

Paldies Kuldīgai par viesmīlību un visiem dalībniekiem par cīņassparu un izturību! Novēlam panākumus arī nākamajās šaha sacensībās! Apsveicam uzvarētājus!

Foto no kuldigassports.lv