Rudens brīvlaika nometnes “Šaha rudens” un “Melnbaltās brīvdienas”

Nometns Šaha rudens dalībnieki
Nometnes

Skolēnu rudens brīvlaikā no 23. oktobra līdz 27. oktobrim četrdesmit Rīgas Šaha skolas audzēkņi piedalījās divās šaha nometnēs “Šaha rudens” un “Melnbaltās brīvdienas”.

Nometne “Šaha rudens”

Nometne notika Rīgas Šaha skolas telpās, Pērnavas ielā 10, ar šaha treneriem Semjonu Galkinu un Edgaru Unguru. Tās dalībnieki piecu dienu garumā piedalījās uzdevumu risināšanas konkursos, ātrā šaha un zviedru šaha turnīros, kā arī klasifikācijas turnīrā ar pirmās sporta klases normu. Nometnes laikā tika papildinātas audzēkņu teorētiskās šaha zināšanas un praktiskās spēles iemaņas.  Prieks, ka nometnē rīkotajā klasifikācijas turnīrā diviem dalībniekiem izdevās izpildīt pirmās sporta klases normu.

Nometnē bērni ne tikai spēlēja šahu, bet arī apmeklēja Spēļu dienu Melngalvju namā, ar kartes palīdzību iepazinās ar interesantiem Vecrīgas objektiem un ieguva Vecrīgas ekspertu nozīmītes. Neiztika arī bez fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā stadionā un animācijas filmas noskatīšanās. 

Šaha nometnes dalībnieki
Nometnes “Šaha rudens” dalībnieki

Nometne “Melnbaltās brīvdienas”

Nometne notika Rīgas 41. vidusskolas telpās, Slokas ielā 49a, skolas šaha treneru Nellijas Maklakovas un Alekseja Pakulas vadībā. Nometnes ietvaros tika izspēlēti šaha turnīri sporta klašu ietvaros, noskaidroti stiprākie starp iesācējiem, IV, III, II sporta klasēm. Teorētiskajās nodarbībās akcents šoreiz tika likts uz variantu aprēķina tehnikas attīstīšanu, veicot šaha testus un šaha uzdevumu testus. Bērnos lielu azartu un prieku radīja apgūto zināšanu pārbaude caur Kahoot, kā rezultātā audzēkņi arī paši sagatavoja zināšanu pārbaužu testus Kahoot pārējiem audzēkņiem. Nometnes piecās dienās tika izspēlēti dažādi šahu variāciju turnīri online: 3 šahi, Fišera šahs, Anti šahs, Crazy house. Notika arī šaha video apskats latviešu un angļu valodās, atbilstoši jauniešu auditorijai.

Nometnē, bez šaha spēles, bērni piedalījās arī tādās komandu spēlēs kā šaha lego un šaha mēmais šovs, kas veicināja audzēkņu savstarpējo iepazīšanos un sadraudzēšanos. Aktīvās pastaigas ārā – Dzegužkalna un Botāniskā dārza apmeklējums rudenī, ļāva audzēkņiem uzturēt  fizisku tonusu, kā arī vērot dabu rudenī. Muzeju krātuves apmeklējumā nometnes dalībnieki iepazinās ar seno laiku kultūras un mākslas izstādi skulptūru attēlojumā.

Šaha nometnes dalībnieki
Nometnes “Melnbaltās brīvdienas” dalībnieki

Kopumā jāsecina, ka nometnes ir ļoti nepieciešamas jaunajiem šahistiem, gan lai padziļinātu šaha zināšanas, radītu lielāku interesi par šaha apguvi, attīstītu citas prasmes un veicinātu fiziskās aktivitātes, gan arī lai lietderīgi pavadītu laiku ārpus Rīgas Šaha skolas un saliedētu jaunos šahistus.

Uz tikšanos nākamajās nometnēs!

Šeit neliels ieskats abu nometņu ikdienā