Rīgas Šaha skolas audzēkne Agnesa Stepania Ter-Avetisjana – Eiropas čempione!

Agnesa Stepania Ter Avetisjana
Eiropas čempionāts Panākumi ārzemēs

Ar prieku un lepnumu paziņojam, ka šodien Latvijas šaham ir liels notikums! Pēc daudzu gadu pārtraukuma Latvijai atkal ir Eiropas čempione šahā jaunietēm! 

Rīgas Šaha skolas audzēkne, sieviešu FIDE meistare (WFM) Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (2080) Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā notikušajā Eiropas čempionātā klasiskajā šahā jauniešiem ir ieguvusi zelta medaļu meitenēm vecuma grupā U-16, deviņās partijās izcīnot 7,5 punktus. Apsveicam!

Kā informē Latvijas Šaha federācija, 15 gadus jaunā Rīgas Šaha skolas audzēkne WFM Agnesa Stepania Ter-Avetisjana turnīru sāka ar piecām uzvarām, sestajā kārtā sekoja vienīgais zaudējums, tad atkal uzvara, neizšķirts un pēdējā kārtā atkal panākums – ar baltajām figūrām pret azerbaidžānieti Narminu Abdinovu (2032). Otro vietu ar 7 punktiem ieņēma turciete Dila Baloglu (1874), bet trešā ar 6,5 palika poliete Marija Sikanska (1995).

Pēdējo medaļu Eiropas čempionātos Latvija ieguva nu jau tālajā 2000.gadā, kad bronzu no Kalitejas (Grieķija) mājup veda Ilze Bērziņa (U-16), bet  pēdējais tituls mūsu valstij tika 1999.gadā. Toreiz par kontinenta čempioni Litohoro (Grieķijā) kronēja Danu Reiznieci (U-18).

Lepojamies, ka Mamaijā delegācijas vadītāja bija Rīgas Šaha skolas trenere,  šaha lielmeistare Laura Rogule, kura 2002. gadā kļuva par pasaules čempioni vecuma grupā U-14. Tagad Laura Rīgas Šaha skolā strādā par treneri un Mamaijā tā bija viņas debija delegācijas vadītājas amatā.

Agnesa Stepania Ter-Avetisjana ir vairākkārtēja Latvijas čempione meitenēm, 2021.gadā Latvijas čempionātā sievietēm Agnesa izcīnīja bronzu, bet 2022.gadā palika ceturtajā vietā. Pērn Eiropas čempionātā U-16 grupā viņa ieņēma 17.vietu, savukārt pasaules čempionātā palika 19.pozīcijā. Pagājušajā gadā Agnesa debitēja Latvijas sieviešu izlases sastāvā pasaules šaha olimpiādē, kurā punktu skaita ziņā bija labākā no mūsējām – 6,5 punkti no 10, un ar savu sniegumu nopelnīja titulu WFM.

Kopumā Mamaijā startēja 14 Latvijas jaunie šahisti. To ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.

Agnesas un citu līderpozīciju šahistu partijas šajā Eiropas šaha čempionātā jauniešiem var ērti atrast un apskatīt mūsu mājas lapas sadaļā Turnīru partijas.

Informējam, ka Latvijas šahisti atgriežas Latvijā 15. septembrī, plkst. 17:40 ar lidmašīnas reisu Nr. BT758 Bukareste – Rīga. Aicinām kopīgi sagaidīt Agnesu un visu Latvijas delegāciju Rīgas lidostā!

Rakstā izmantota fotogrāfija no Eiropas  čempionāta šahā jauniešiem organizatoru oficiālās mājas lapas euromamaia2023.com