Rīgas Šaha skolai šogad 3. vieta Latvijas komandu čempionātā

rīgas Šaha skolas komanda
Komandu turnīri Latvijas čempionāts

Svētdien, 10.septembrī, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā noslēdzās Latvijas 2023.gada klasiskā šaha komandu čempionāta otrais, noslēdzošais posms. Pēc tā par uzvarētājām tika pasludinātas 2 komandas – Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) un “The Royal Biograph”, jo abas komandas šogad ieguva vienādu punktu skaitu gan komandu (13 punkti no 14) punktos, gan individuāli (27,5 punkti). Tā kā arī savstarpējā spēle abām komandām beidzās neizšķirti, pirmo reizi Latvijas komandu šahā ir 2 čempioni.

Latvijas čempioni komandu šaha čempionātā 2023. gadā
Latvijas komandu šaha čempionāta uzvarētāju komandas – RTU un “The Royal Biograph”

Trešo vietu un bronzas godalgas sīvā cīņā ar 8 komandu punktiem un labākiem individuālajiem punktiem (20,5 punkti) izcīnīja Rīgas Šaha skolas (RŠS) komanda.

Rīgas Šaha skolas komanda
3. vietas ieguvēja – Rīgas Šaha skolas komanda

Pēc papildus rādītājiem (19,5 punkti) un arī ar 8 komandu punktiem 4. un 5. vietā ierindojās Olaines Šaha klubs un “Dark Horses”/RŠS.

Prieks par Rīgas Šaha skolas audzēkni Miķeli Vingri, kurš parādīja raksturu un pēdējā kārtā, spēlējot līdz galam jau pustukšā spēļu zālē, spēja uzvarēt Jāni Bagāto (RTU Juniors), kas deva Rīgas Šaha skolas komandai 3. vietu turnīrā.

Miķelis Vingris un Jānis Bagātais spēlē šahu
Miķelis Vingris pret Jāni Bagāto izšķirošajā partijā. 

Pa 6 punktiem ieguva Karaļa mantojums/RŠS un RTU Juniors, 5 punktus izcīnīja Karalienes dārgumi/RŠS, 3 punkti – komandai Baltais zirgs/RŠS, bez komandas punktiem šoreiz atstājot komandu Latgales zirgi.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Individuāli labākā spēlētāju balvas (attiecīgi 150, 100 un 50 eiro) ieguva:

  1. vieta FM Sergejs Kļimakovs (“The Royal Biograph”) – 7 punkti;

2. vieta GM Toms Kantāns (RTU) – 6 punkti;

3. vieta Reinis Valdats (Karaļa mantojums/RŠS) – 5,5 punkti.

Rakstā izmantotas fotogrāfijas un teksts no Latvijas Šaha federācijas mājas lapas.