Rīgas 41.vidusskolā aizvadīts pirmais čempionāts šahā

41.vidusskolas šaha čempionāta dalībnieki
Bērnu turnīri Skolas čempionāts

Olimpiskajā dienā, 26. aprīlī Rīgas 41. vidusskolā aizvadīts pirmais čempionāts šahā.

Sacensībām bija iepriekšēja reģistrācija un noteikts 30 dalībnieku limits, kas arī tika aizpildīts. Iepriekšējās reģistrācijas saraksts apskatāms šeit.

Sacensības uzsāka 25 dalībnieki un visas septiņas spēļu kārtas izturēja 21 dalībnieks. Turnīra tabula.

Par sacensību uzvarētāju ar 7 uzvarām 7 spēlēs kļuva Mārcis Vipulis, viņš arī izcīnīja titulu Skolas šaha karalis. Savukārt, labākā meitene ar 4,5 punktiem 7 spēlēs bija Elza Ziņge un viņa izcīnīja titulu Skolas šaha dāma.

Ja zēnu konkurencē viss bija skaidrs un Mārcis Vipulis uzvarēja visus, otrās vietas ieguvējs Edmunds Sūrums piekāpās tikai pirmajai vietai, savukārt trešajā vietā ierindojās Artis Ābeltiņš, kurš piekāpās gan pirmajai, gan otrajai vietai un pārējos uzvarēja. Meiteņu konkurencē, lai arī bija līderu maiņas turnīra laikā, tomēr pēdējās divās kārtās vadībā bija Elza Ziņģe un, fiksējot noslēdzošo spēli ar neizšķirtu, kļuva neapsteidzama. Savukārt cīņa par 2. un 3. vietu meitenēm bija īsta drāma, partija ieilga kā noslēdzošā un pievērsa visu dalībnieku uzmanību. Sākās laika trūkums un Ieva Silvija izlaida visu savu pārsvaru un secīgi nolika visas savas figūras, kuras pretiniece Daiga Estere arī aplasīja. Tad sākās matošanas darbi, kur satraukumu uzdzina gan laika trūkums, gan skatītāju pūlis. Diemžēl karalis tika piespiests pie malas bez šaha un partija noslēdzās neizšķirti. Interesanta bija pārējo skolēnu reakcija, klasē atskanēja aplausi! Un neizšķirts abām meitenēm deva vienādu punktu skaitu, kur vietu sadalījumu noteica koeficients, kurš šoreiz labāks bija Ievai Silvijai.

Apbalvoti tika trīs labākie zēni un trīs labākās meitenes.

  1. vieta Mārcis Vipulis, 6.b, 7 punkti – Skolas šaha karalis
  2. vieta Edmunds Sūrums, 8.b, 6 punkti
  3. vieta Artis Ābeltiņš, 2.a, 5 punkti

1.vieta Elza Ziņge, 6.a klase, 4,5 punkti – Skolas šaha dāma

2.vieta Ieva Silvija Tilko, 3.b klase 3,5 punkti

3. vieta  Daiga Estere Anševica, 10a klase, 3,5 punkti

Vēl papildus medaļas par labiem rezultātiem tika piešķirtas:

4. vieta Roberts Sūrums, 5.b, 5 punkti

5. vieta Miķelis Linītis, 2.b, 4 punkti

6. vieta Rolands Salmiņš, 8.c 4 punkti

7.vieta Francis Krūmiņš, 4.a, 4 punkti

8.vieta Miķelis Ivanovs, 4.c, 4 punkti

9. vieta Jēkabs Ziņģis, 5.b, 4 punkti

un arī 4. un 5. vietai meitenēm:

4. vieta Rebeka Ivdre, 1.b, 3 punkti

5. vieta Maija Marija Trofimova, 4.b, 2  punkti.

Apsveicam uzvarētājus un paldies Rīgas 41. vidusskolas direktoram Egīlam Romanovskim par sadarbību turnīra tapšanā.

Par medaļām un pārsteiguma balvām bija parūpējusies šaha trenere Nellija Maklakova, 1.-3.vietu labākajiem zēniem un meitenēm tika Rīgas Šaha skolas diplomi.

Rīgas 41. vidusskolā Rīgas Šaha skolas nodarbības treneres Nellija Maklakovas vadībā jau ceturto mācību sezonu notiek pirmdienās un trešdienās. Jaunus dalībniekus bez zināšanām šobrīd neuzņemam. Šaha grupai pievienoties var tikai šahisti ar vismaz 4.sporta klasi šahā un vēlmi straujiem soļiem iet uz priekšu šaha zināšanu laukā.