Pasaules kadetu čempionāts Batumi, Gruzija

Bērnu turnīri Kompozīciju risināšana Panākumi ārzemēs Pasaules čempionāts

16.-27.septembrī Batumi, Gruzijā tika aizvadīts Pasaules kadetu čempionāts šahā U8, U10 un U12 vecuma grupās zēniem un meitenēm.

Rīgas Šaha skolu pārstāvēja 4 audzēkņi G10 grupā Aļona Tolmačeva, U10 Nikolajs Platonovs, G12 Naomi Maklakova, U12 Romans Tolmačevs.

Visaugstāko vietu izcīnīt izdevās Naomi Maklakovai, gūstot 7 punktus viņa finišēja 15.vietā. Jāatzīmē, ka Naomi visas savas partijas aizvadīja pie digitālajiem galdiņiem spēlējot no 16. līdz pat 2. galdiņam un, izspēlējot partijas ar turnīra līderēm, viņas kontā 1/2 ar grupas uzvarētāju no Indijas. Partiju var apskatīt šeit.

Ar tikpat lielu punktu guvumu veicās U10 dalībniekam Nikolajam Platonovam un viņam 25.vieta savā vecuma grupā, arī Nikolajs regulāri aizvadīja spēles pie digitālajiem galdiņiem, tiekoties ar ļoti spēcīgiem grupas dalībniekiem. Pirmajā kārtā bija vērojama ļoti aizraujoša partija ar Čehijas pārstāvi, kuras izskaņā Nikolajs pieteica mūžīgo šahu jau esot bez diviem torņiem, visu partiju var apskatīt šeit.

U12 grupā spēlējošais Romans Tolmačevs ar gūtajiem 6,5 punktiem ierindojās 66.vietā, G10 grupas dalībniece Aļona Tolmačeva ar 5,5 punktiem savā grupā finišējā 72.vietā.

6. spēļu dienā Aļona parūpējas par patīkamu pārsteigumu un pieveica savas grupas reitinga līderi amerikānieti sekojošā partijā. Un Romanam aizraujoša cīņa ar lieliskām iespējām sanāca tieši pirmajā spēļu dienā tiekoties vienu no grupas līderiem austrieti, visa partija apskatāma šeit.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Savukārt, vienīgajā brīvajā dienā starp spēlēm, izturīgakajiem bija iespēja piedalīties Pasaules risināšanas konkursā un šo iespēju ar labiem rezultātiem izmantoja skolas audzēknis Nikolajs Platonovs iegūstot 7.vietu U10 vecuma kategorijā.

Delegācijas vadītāja un Rīgas Šaha skolas trenere Nellija Maklakova pēc labi organizētā turnīra bija apmierināta: “Es kā delegācijas vadītāja varu teikt, ka mūsu bērni nospēlēja labi un ir jūtams, ka būs vēl labāk. Rezultāti ir patīkami!”