Par Cerību kausa 2024 pusfināla uzvarētāju kļūst komanda Dream Team

Komanda Dream Team
Bērnu turnīri Komandu turnīri

2024. gada 23. – 24. martā norisinājās tradicionālā bērnu un jauniešu komandu turnīra Cerību kauss 2024 pusfināls, kas šogad notika jau 51. reizi. Cerību kauss pirmo reizi oficiāli sācies tālajā 1973. gadā.  Sacensības notika plašajās Transporta un sakaru institūta (TSI) telpās, kur turnīrā varēja piedalīties rekordliels 58(!) pusfināla komandu skaits, kopā vairāk kā 200 dalībnieku.

TSI jau vairāku gadu garumā atbalsta Latvijas šaha turnīrus, kas īpaši svarīgi ir jauno šahistu sacensību organizēšanā. Arī pagājušajā gadā TSI savās telpās uzņēma tradīcijām bagātā bērnu un jauniešu komandu turnīra “Cerību kauss” pusfinālu un finālu.

Par pusfināla uzvarētājiem ar 30 punktiem kļuva Rīgas Šaha skolas audzēkņu komanda Dream Team jeb Sapņu komanda (treneres Larisa Gordijeviča un Anastasija Parhomenko). Komandas dalībnieki (galdiņu secībā) – Nikolajs Platonovs, Oļegs Kaļiņins, Kirils Iļjins, Varvara Gavrilova.

1. vietas ieguvēji - komanda Dream Team
1. vietas ieguvēji – komanda Dream Team

2. vietā komandu vērtējumā ar 27,5 punktiem  – Rīgas Šaha skolas audzēkņu komanda ThinkB4UMove (treneris Edgars Ungurs). Komandā spēlēja (galdiņu secībā) – Jaroslavs Orlovskis, Patriks Ivulāns, Jānis Marks Dābols, Nora Grāvele.

2. vietas ieguvēji -komanda ThinkB4UMove
2. vietas ieguvēji -komanda ThinkB4UMove

Sacensībās šaha cīņas bija spraigas un spēkošanās sīksta, par ko liecina fakts, ka pēc 9 spēļu kārtām 3 komandām (Cukurtornis, Kaissa-3, Chess Girls) bija vienāds punktu skaits – 22,5 punkti un, lai noskaidrotu 3. vietas ieguvēju komandu vērtējumā, bija nepieciešams ņemt talkā papildrādītājus.

Kā rezultātā 3. vietu komandu vērtējumā ieguva AB Šahs komanda Cukurtornis (treneris Atis Bētiņš). Komandas spēlētāji (galdiņu secībā) – Gusts Vītums Jaunzems, Emīls Slubovskis, Regnārs Kirstuks, Hanna Bankovska.

3. vietas ieguvēji - komanda AB Šahs
3. vietas ieguvēji – komanda AB Šahs

4. vietā – Rīgas Šaha skolas komandas Kaissa 3 (trenere Diāna Matisone) – 22,5 punkti

5. vietā Rīgas Šaha skolas  komanda Chess Girls (trenere Nellija Maklakova) – 22,5 punkti

6. vietā Rīgas Šaha skolas  komanda Teika (trenere Vija Rožlapa) – 22 punkti

7. vietā komanda ARchess club-4 (treneris Aivars Raudive) – 21 punkts

8. vietā komanda Chess Ark 2  (treneris Fjodors Poļakovs) – 21 punkts

9. vietā Rīgas Šaha skolas  komanda Lāča Gambīts (treneris Verners Putka) – 21 punkts

10. vietā komanda Rīgas Mats (treneris Andris Tihomirovs) – 20,5 punkti

11. vietā komanda ThinkB4UMove II (treneris Edgars Ungurs) – 20,5 punkti

12. vietā komanda ARchess club-2 (treneris Aivars Raudive) – 20,5 punkti

Saskaņā ar Nolikumu pirmās 12 komandas izcīnīja tiesības piedalīties 2024. gada Cerību kausa fināla turnīrā, jo divas komandas no fināla atteicās un piedalījās pusfinālā. Atgādinām, ka fināls norisināsies jau pavisam drīz, 6. – 7.aprīlī, tepat, mūsu atbalstītāja – Transporta un sakaru institūta plašajās telpās. 

Bez komandu vērtējuma tika noteikti un apbalvoti arī 1. – 3.vietu ieguvēji pie katra galdiņa un labākie rezervisti zēniem un meitenēm. Un tā, rezultāti individuālajā vērtējumā:

1. galdiņš 

 1. vieta – Nikolajs Platonovs, komanda Dream Team (L. Gordijeviča, A. Parhomenko) – 9 punkti (100% rezultāts!)
 2. vieta – Jaroslavs Orlovskis, komanda ThinkB4UMove (E. Ungurs) – 8 punkti 
 3. vieta – Aksels Lukševics, komanda Rīgas Mats (A. Tihomirovs) – 8 punkti

2. galdiņš 

 1. vieta – Oļegs Kaļiņins, komanda Dream Team (L. Gordijeviča, A. Parhomenko) – 8,5 punkti
 2. vieta – Patriks Ivulāns, komanda ThinkB4UMove (E. Ungurs) – 8 punkti 
 3. vieta – Ernests Vilšķērsts, komanda Ziemeļnieki (A. Kažoks) – 7,5 punkti

3. galdiņš

 1. vieta – Jānis Marks Dābols, komanda ThinkB4UMove (E. Ungurs) – 7,5 punkti 
 2. vieta – Olivers Ļahs, komanda Teika (V. Rožlapa) – 7,5 punkti
 3. vieta – Klāvs Vaivars, komanda Lielupe 2024 (N. Kovšuns) – 7,5 punkti

4. galdiņš(meiteņu)

 1. vieta – Nadežda Demakina, komanda ChessArk2 (F. Poļakovs) – 9 punkti (100% rezultāts!)
 2. vieta – Jevgēnija Siņicina, komanda Lāča gambīts (V. Putka) – 9 punkti (100% rezultāts!)
 3. vieta – Marija Jermaka, komanda ARchess club-3 (A. Raudive) – 8,5 punkti

Labākie rezervisti:

Zēniem – Edvards Ladiševs, komanda REVS (N. Kaverins) – 6 punkti no 9

Meitenēm – Alise Pčolkina, komanda Zelta karalis (I. Paune) – 4 punkti no 5

Visi rezultāti atrodami šeit individuālajā vērtējumā, šeit komandu vērtējumā.

Esam priecīgi un pateicīgi par sadarbību Latvijas Šaha federācijai un mūsu ilggadējam atbalstītājam Transporta un sakaru institūtam. Paldies visiem sacensību dalībniekiem, komandu treneriem, tiesnešiem un tiesnešu palīgiem.

Par skaistajiem fotomirkļiem, gan spēļu zālē, gan komandu kopbildēm, kā arī noslēdzošo apbalvošanu paldies sakām Rīgas Šaha skolas trenerei Diānai Matisonei. Vairāk foto mirkļus var apskatīt Kaissa facebook grupā publicētajos foto albumos – 1.diena, 2.diena, Komandas, Apbalvošana.

Apsveicam uzvarētājus un jau 6.-7.aprīlī tiekamies Cerību kausa 2024 finālā, šeit pat TSI telpās. Vairāk informāciju skatīt Nolikumā.

Turnīra apbalvošanas foto galerija šeit: