Noslēgusies 2023. gada Latvijas Skolu šaha olimpiāde

Šahs izaugsmei

Turpinot 2018. gadā veiksmīgi iesākto tradīciju, arī šogad notika Latvijas Skolu šaha olimpāde. 2023. gada 15. maijā olimpiādes finālā, piedaloties 202 skolēniem no dažādām Latvijas skolām, tika noskaidroti Latvijas Skolu šaha olimpādes šī gada uzvarētāji, informē Latvijas Šaha federācija.

Par uzvarētāju 1. – 4. klašu zēnu grupā  kļuva Jegors Andrusevičs no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas – liceja (7,5 punkti no 8). 2. vietā – Krišjānis Lāzars no Ķekavas vidusskolas (6,5 punkti), bet 3. vietu ar 6 punktiem ieguva Nikolajs Platonovs no J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas. Tikpat punktu bija izcīnījis arī Daniels Beniousovs no Š.Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolas, taču pēc papildrādītājiem ierindojās 4. vietā.

Visi rezultāti šajā grupā šeit.

Par uzvarētāju 1. – 4. klašu meiteņu grupā  kļuva Aļona Tolmačeva no Rīgas 88. vidusskolas (7 punkti no 8). 2. vietā – Sofija Teremranova no Rīgas Valdorfskolas (6,5 punkti), bet 3. vietu ar 6 punktiem ieguva Keitija Lazdiņa no Ķekavas vidusskolas. Tikpat punktu bija izcīnījusi arī Milana Gailevska no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas – liceja, taču pēc papildrādītājiem ierindojās 4. vietā.

Visi rezultāti šajā grupā šeit.

Par uzvarētāju 5. – 8. klašu zēnu grupā  ar simtprocentīgu rezultātu kļuva Arsenijs Savičevs no Jūrmalas Kauguru vidusskolas (8 punkti no 8). 2. vietā – Reinis Paikens no Rīgas 64.vidusskolas (7 punkti), bet 3. vietu ar 6 punktiem ieguva Artjoms Tolmačevs no Rīgas 88.vidusskolas. Tikpat punktu bija izcīnījis arī Reinis Valdats no Rīgas 1.Valsts ģimnāzijas, taču – 4. vieta pēc papildrādītājiem, 5. vietā – Renārs Mūzis no Rīgas Franču liceja, 6. vietā – Roberts Rezniks no Rīgas 40.vidusskolas  (abiem arī 6 punkti, taču sliktāki papildrādītāji).

Visi rezultāti šajā grupā šeit.

Par uzvarētāju 5. – 8. klašu meiteņu grupā ar simtprocentīgu rezultātu kļuva Marija Kuzņecova no Ziemeļvalstu ģimnāzijas (8 punkti no 8). 2. vietā – Sofja Vasiļjeva no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas – liceja (6,5 punkti), bet 3. vietu ar 6 punktiem ieguva Naomi Maklakova no Ziemeļvalstu ģimnāzijas. 

Visi rezultāti šajā grupā šeit. 

Par uzvarētāju 9. – 12. klašu zēnu grupā kļuva Artjoms Zajakins no Rīgas 89.vidusskolas (6,5 punkti no 8). 2. vietā – Emīls Jānis Mieriņš no Tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola”(6 punkti), bet 3. vietu ar tikpat izcīnītiem punktiem, taču sliktākiem papildrādītājiem ieguva Maksims Otrohovs no Ziemeļvalstu ģimnāzijas. 

Par uzvarētāju 9. – 12. klašu meiteņu grupā, cīnoties vienā grupā ar 9. – 12. klašu zēniem, kļuva Agnesa Stepania Ter-Avertisjana no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas (6 punkti no 8). 2. vietā – Jekaterina Smirnova no Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas (5 punkti), bet 3. vietu ar 4,5 punktiem ieguva Emīlija Apine no Rīgas Franču liceja. 

Šogad 9.- 12. klašu skolēni  cīnījās vienā grupā. Visi rezultāti šajā grupā šeit.