Noslēgušās Rīgas pilsētas starpskolu sacensības šahā jaunākajā grupā

Bērnu turnīri Komandu turnīri

Ceturtdien, 2023. gada 23. novembrī, Rīgas Šaha skolā notika Rīgas pilsētas starpskolu sacensības jaunākajai grupai (2012. gadā dzimuši un jaunāki bērni) kopā pulcējot 49 dalībniekus no 26 skolu komandām. Šaha cīņas bija aizraujošas un sīvas, dažkārt arī emocijas guva virsroku, taču pāri visam bija jaušams dalībnieku sportiskais gars. Tika izspēlētas 7 spēļu kārtas ar apdomas laiku 10 minūtes un 5 sekundes par izdarīto gājienu.

Skolu komandu kopvērtējumā pārliecinoši 1. vietu un uzvarētāju kausu ar 10,5 komandas punktiem ieguva Rīgas 10. vidusskolas pārstāvji Oļegs Kaļiņins (5,5 punkti no 7) un Semjons Savins (5 punkti no 7).

1. vieta skolu komandu vērtējumā - Rīgas 10. vidusskola
1. vieta skolu komandu vērtējumā – Rīgas 10. vidusskolai

Par to, ka jauno šahistu cīņas uz melnbaltā galdiņa ir bijušas gana saspringtas, liecina fakts, ka 2. – 4. vietu skolu komandām ar 9 komandas punktiem dalīja uzreiz 4 komandas –  Š.Dubnova Rīgas Ebreju vidusskola, Rīgas Valda Zālīša sākumskola, Rīgas 64. vidusskola un Rīgas Valsts Klasiskā ģimnācija. Pēc papildrādītājiem 2. vietā ierindojās Š.Dubnova Rīgas Ebreju vidusskola, kuru pārstāvēja Daniel Beniosev (5 punkti no 7) un Boriss Fridmans (4 punkti no 7).

2. vieta skolu komandu vērtējumā - Š.Dubnova Rīgas Ebreju vidusskola
2. vieta skolu komandu vērtējumā – Š.Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolai

Pēc papildrādītājiem 3. vietāRīgas Valda Zālīša sākumskolas dalībnieki Aksels Lukševics un Bruno Frolovs. 

3. vieta skolu komandu vērtējumā - Rīgas Valda Zālīša sākumskolai
3. vieta skolu komandu vērtējumā – Rīgas Valda Zālīša sākumskolai

Ar tikpat komandu punktiem (9 punkti), bet sliktākiem papildrādītājiem, 4. vietu ieguva Rīgas 64. vidusskola, kuras komandā spēlēja Rolands Ignatenko (5 punkti no 7) un Ernests Markovs (4 punkti no 7), bet 5. vietā ierindojās Rīgas Valsts Klasiskās ģimnāzijas šahisti Maksimilians Bodaks (5 punkti no 7) un Dmitrijs Fjodorovs (4 punkti no 7).

Rezultāti skolu komandu vērtējumā.

Sacensībās tika noteikti individuāli trīs labāko zēnu un meiteņu rezultāti. Lai noteiktu sacensību uzvarētāju individuālajā vērtējumā, bija nepieciešams ņemt talkā papildrādītājus, jo 1. – 3. vietai pēc 7 spēļu kārtām bija vienāds punktu skaits (5,5 punkti), bet 4. vietā ar 5 punktiem ierindojās Daniel Beniosev, kurš iesāka turnīru izcili (5 no 5!). Diemžēl, zaudējumi pēdējās divās spēlēs neļāva iegūt kādu no godalgotajām vietām.

Par sacensību uzvarētāju individuālajā vērtējumā ar 5,5 punktiem no 7 kļuva Pauls Veitners no Rīgas Katoļu ģimnāzijas. 2. vietā ar tikpat punktiem Rīgas 10. vidusskolas pārstāvis Oļegs Kaļiņins, bet 3. vietā – Sergejs Fiļipovs no Rīgas 95. vidusskolas.

Turnīra 1. - 3. vietu ieguvēji
Turnīra 1. – 3. vietu ieguvēji 
1. vietas ieguvējs Pauls Veitners
1. vietas ieguvējs Pauls Veitners
2. vietas ieguvējs Oļegs Kaļiņins
2. vietas ieguvējs Oļegs Kaļiņins
3. vietas ieguvējs Sergejs Fiļipovs
3. vietas ieguvējs Sergejs Fiļipovs

Sacensību individuālajā vērtējumā meitenēm ar 5 punktiem 1. vietu ieguva Aļona Tolmaceva no Rīgas 88.vidusskolas. 2. vietā ar 4 punktiem Rīgas 49. vidusskolas pārstāve Lea Treigute, bet 3. vietā arī ar 4 punktiem ierindojās Tifanija Bella Jakabsone  no Rīgas 40. vidusskolas.

Turnīra 1. - 3. vietu ieguvējas meiteņu konkurencē
Turnīra 1. – 3. vietu ieguvējas meiteņu konkurencē
1. vietas ieguvēja meitenēm Aļona Tolmačeva
1. vietas ieguvēja meitenēm Aļona Tolmačeva
2. vietas ieguvēja meitenēm Lea Treigute
2. vietas ieguvēja meitenēm Lea Treigute
3. vietas ieguvēja meitenēm Tifanija Bella Jakabsone
3. vietas ieguvēja meitenēm Tifanija Bella Jakabsone

Rezultāti individuālajā vērtējumā.

Apsveicam sacensību uzvarētājus un paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos! Uz drīzu tikšanos nākamajās šaha sacensībās!

Sacensību foto galerija šeit.