Noslēdzies 2023.gada Latvijas jauniešu čempionāts šahā

Bērnu turnīri Latvijas čempionāts

13.-18. martā Rīgā, Banku augstskolas telpās notika Latvijas jauniešu čempionāti šahā U8-U18 vecuma grupās, ziņo Latvijas Šaha federācija.

Latvijas jauniešu čempionātā Rīgas Šaha skolu pārstāvēja 74 audzēkņi un labākie sasniegumi katrā vecuma grupā ir sekojoši:

G8

1.vieta Gabriela Šurunova 7 punkti, treneris A.Pakula, dalīja 1.-2.vietu un papildmačā tika gūta uzvara.

3.vieta Paula Aile 3 punkti, trenere V.Rožlapa, dalīja 3.-4. vietu un papildmačā tika gūta uzvara.

4.vieta Linda Šteinberga, trenere N.Maklakova, dalīja 3.-4.vietu un papildmačā piedzīvots zaudējums.

U8

4.vieta Vladislavs Grigorenko 6 punkti, dalīja 3.-4.vietu, vietu sadalījumu noteica sliktāks papildrādītājs.

G10

1.vieta Aļona Tolmačeva 7,5 punkti, trenere D.Matisone, dalīja 1.-2.vietu, vietu sadalījumu noteica labāks papildrādītājs.

3.vieta Sofija Andrejeva  7 punkti, trenere D.Matisone.

U10

2.vieta Krišjānis Lāzars 7,5 punkti, treneris S.Galkins.

G12

1.vieta Lauma Mieriņa 7,5 punkti, treneri V.Putka/V.Rožlapa.

2.vieta Daria Guminskaya 7 punkti, treneris A.Kažoks.

U12

1.vieta Nikolajs Platonovs 8 punkti, treneri L.Gordijeviča/D.Pogrebnojs.

4.vieta  Toms Jeronovičs 6,5 punkti, treneris V.Putka, dalīja 3.-4.vietu, vietu sadalījumu noteica sliktāks papildrādītājs.

G14

1.vieta Naomi Maklakova 8,5 punkti, treneris V.Putka.

2.vieta Marija Kuzņecova 8 punkti, treneris E.Ungurs.

U14

1.vieta Miķelis Vingris 8 punkti 8 spēlēs – absolūtais grupas čempions, treneri V.Rožlapa/E.Ķenģis.

2. vieta Artjoms Tolmačevs 5 punkti, trenere D.Matisone, dalīja 2.-4.vietu, vietu sadalījumu noteica savstarpējo spēļu rezultāts.

3.vieta Arseniy Derbenev 5 punkti, treneris E.Ungurs, dalīja 2.-4.vietu, vietu sadalījumu noteica savstarpējo spēļu rezultāts.

4.vieta Reinis Valdats 5 punkti, trenere I.Paune, dalīja 2.-4.vietu, vietu sadalījumu noteica savstarpējo spēļu rezultāts.

G16

1.vieta Melānija Luīze Jansone 5,5 punkti, trenere V.Rožlapa.

U16

1.vieta Arsēnijs Savičevs 7,5 punkti, trenere D.Matisone.

2.vieta Aleksejs Adamovičs 7 punkti, treneris L.Borisovs.

3.vieta Marats Francs 6,5 punkti, trenere D.Matisone, dalīja 3.-4.vietu, vietu sadalījumu noteica labāks otrais papildrādītājs.

4.vieta Artjoms Zajakins 6,5 punkti, treneris A.Bataševs, dalīja 3.-4.vietu, vietu sadalījumu noteica sliktāks otrais papildrādītājs.

G18

1.vieta Darja Zubova 7 punkti, treneris E.Ungurs.

3.vieta Emīlija Apine 3,5 punkti, treneris S.Galkins.

U18

1.vieta Emīls Jānis Mieriņš 8,5 punkti.

2.vieta Kirills Bogdonovičs 6 punkti, trenere D.Matisone, dalīja 2.-4.vietu, vietu sadalījums noteica savstarpējo spēļu rezultāts.

3.vieta Jevgēnijs Springis 6 punkti, trenere D.Matisone, dalīja 2.-4.vietu, vietu sadalījumu noteica savstarpējo spēļu rezultāts.

4.vieta Ivans Mjatežs 6 punkti, treneris L.Borisovs, dalīja 2.-4.vietu, vietu sadalījumu noteica savstarpējo spēļu rezultāts.

Jāizceļ, ka mazajai Aļonai Tolmačevai izcīnīts ceturtais čempiones tituls pēc kārtas. Naomi Maklakovai un Emīlam Jānim Mieriņam trešais čempiona tituls pēc kārtas. Savukārt, Miķelim Vingrim un Laumai Mieriņai, lai arī ar pārtraukumiem, bet tomēr izcīnīti trešie čempionu tituli.

Visi spēļu rezultāti.

Partiju translācijas.

Foto reportāžas – Diāna Matisone.