Noskaidroti jaunā mācību gada atklāšanas turnīra uzvarētāji

Šaha skolas mācību gada atklāšanas turnīrs
Klātienes turnīri

Svētdien, 15.septembrī, 35 dalībnieku konkurencē tika noskaidroti Rīgas Šaha skolas jaunā mācību gada atklāšanas turnīra uzvarētāji.

Svētku turnīrs norisinājās rapid jeb ātrā šaha formātā, tas nozīmē, ka katram dalībniekam tika dotas 10 minūtes partijai  + 5 sekundes par katru izdarīto gājienu, sākot no pirmā. Sacensībās piedalījās Rīgas Šaha skolas audzēkņi sākot ar III sporta klasi un augstāk. Kaut arī šis bija svētku turnīrs, šaha cīņas bija gana saspringtas un aizraujošais. Ikviens bija ieinteresēts cīnīties par svētku turnīra kausu un balvām, kā arī paaugstināt savu meistarību.

2024./2025. mācību gada atklāšanas Rapid turnīra kausu un diplomu ieguva gan pirmās vietas ieguvējs zēniem, gan meitenēm. Ar medaļām un diplomiem tika apbalvoti otrās un trešās vietas ieguvēji gan zēniem, gan meitenēm. Turnīrā tika pasniegtas arī vairākas pārsteiguma balvas.

Par jaunā mācību gada atklāšanas turnīra uzvarētāju ar 6,5 punktiem no 7 kļuva  I sporta klases šahists Ernests Strekalovs, kurš saņēma ne tikai mācību gada atklāšanas Rapid turnīra kausu un diplomu par 1.vietu, bet arī lielisku šaha literatūru – šaha lielmeistara Zigurda Lankas šaha grāmatu “Māksla uzvarēt”.

Turnīra uzvarētājs Ernests Strekalovs

2.vietu ieguva I sporta klases šahists Maksims Līgotnis (6 punkti no 7)

2.vietas ieguvējs Maksims Līgotnis

3.vietā  zēnu konkurencē ierindojās II sporta klases šahists Rolands Ignatenko (5 punkti no 7) pēc papildrādītājiem apsteidzot I sporta klases šahistu Ansi Kantānu.

Meiteņu konkurencē ar 5,5 punktiem 1. vietu un mācību gada atklāšanas Rapid turnīra kausu izcīnīja I sporta klases šahiste  Daniela Nikola Liepiņa, balvā kopā ar diplomu saņemot arī šaha grāmatu “Māksla uzvarēt”.

2.vietu meiteņu  konkurencē pēc papildrādītājiem ieguva II sporta klases šahiste Valerija Ločmele (4,5 punkti no 7).

2.vietas ieguvēja meitenēm Valerija Ločmele

3.vietā  meitenēm  ar tikpat punktiem (4,5 punkti no 7) ierindojās II sporta klases šahiste Keitija Lazdiņa

3. vietas ieguvēja meitenēm Keitija Lazdiņa

Starp III sporta klasēm labākā ar 4 punktiem no 7 bija Adrija Lazdiņa. Adrija izpildīja arī II sporta klases normatīvu!

Labākā rezultāta ieguvēja starp III sporta klasēm - Adrija Lazdiņa
Labākā rezultāta ieguvēja starp III sporta klasēm – Adrija Lazdiņa

Turnīrā tika pasniegta reitingbalva, kuru saņēma Toms Birznieks.

Apsveicam turnīra uzvarētājus un visu balvu ieguvējus! Prieks par jauniešu cīņassparu, vēlmi iegūt jaunu šaha sacensību pieredzi mūsu skolas rīkotajos turnīros.  Paldies visiem sacensību dalībniekiem par piedalīšanos un uz tikšanos nākamajās šaha sacensībās jau pavisam drīz!

Visi turnīra rezultāti apskatāmi chess-results.com

2024./2025. mācību gada atklāšanas Rapid turnīra foto galerija: