Naomi Maklakova, Agnesa Stepania Ter-Avetisjana un Emīls Jānis Mieriņš kļūst par čempioniem ar 100% rezultātiem

bērnu turnīri Klātienes turnīri Latvijas čempionāts

Mācību gads ir noslēdzies un sākusies vasara, kas jaunajiem šahistiem ir īsts šaha laiks, jo ir iespēja vairāk laika veltīt garajām šaha spēlēm, tāpat vairāk ieplānot braucienus gan Latvijas, Baltijas mērogā, kā arī doties uz tuvākām vai tālākām Eiropas vai Pasaules šaha pilsētām.

Šovasar kā viens no pirmajiem un svarīgajiem klasiskā šaha turnīriem tieši vasaras sākumā bija ieplānots Latvijas jauniešu čempionāts, kas notika 12.-16.jūnijam Biznesa augstskolā “Turība”.

Jauniešu čempionāts ir atlases posms uz Pasaules un Eiropas jauniešu čempionātiem, kuri šogad paredzēti Gruzijā, Turcijā un Rumānijā.

Kā pirmais no šiem ieplānots ir pasaules čempionāts zēniem un meitenēm vecuma grupās U-14, U-16 un U-18, kas no 5. līdz 17.septembrim norisināsies Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā. Tūdaļ pēc tam, datumiem mazliet pārklājoties, no 15. līdz 28.septembrim Gruzijas ostas pilsētā Batumi notiks čempionāts kadetiem U-8, U-10 un U-12 grupu bērniem. Savukārt, Eiropas čempionāts paredzēts visvēlāk – no 5. līdz 15.novembrim Turcijā, Antālijā.

Pasaules čempionāts nāksies aizvadīt 11 kārtas, bet Eiropas čempionātā – 9.

Šogad kopā Latvijas jauniešu čempionātā piedalījās 117 dalībnieki, no tiem 77 ir Rīgas Šaha skolas audzēkņi un no tiem 24 laureāti. Apsveicam un lepojamies, kā arī novēlam veiksmi Pasaules un Eiropas čempionātos.

U8 – zēni

2.vieta – 8 punkti 9 spēlēs Maksimilians Bodaks, RŠS/Matisone 

G8 – meitenes

3.vieta – 6 punkti 10 spēlēs Maija Vingre, RŠS, V.Putka

U10 – zēni

1. vieta – 8 punkti 9 spēlēs Nikolajs Platonovs, RŠS, L.Gordijeviča, Dm.Pogrebnojs

G10 – meitenes

1.vieta – 8 punkti 9 spēlēs Aļona Tolmačeva, RŠS, D.Matisone

U12 – zēni

1.vieta 7 punkti 9 spēlēs Romans Tolmačevs, RŠS, D.Matisone

2.vieta 7 punkti 9 spēlēs Reinis Valdats, RŠS, I.Paune

G12 – meitenes

1.vieta 9 punkti 9 spēlēs (100% rezultāts !) Naomi Maklakova, RŠS, V.Putka

2.vieta 8 punkti 9 spēlēs Marija Kuzņecova, RŠS, E.Ungurs

3.vieta 7 punkti 9 spēlēs Elza Puķīte, RŠS, E.Ungurs

U14 – zēni

2.vieta 7,5 punkti 9 spēlēs Francs Marats, RŠS, D.Matisone

3.vieta 6 punkti 9 spēlēs Miķelis Vingris, RŠS, V.Rožlapa, F.Poļakovs

G14 – meitenes

2.vieta 7,5 punkti 9 spēlēs Melānija Luīze Jansone, RŠS, V.Rožlapa

 

3.vieta 5,5 punkti 9 spēlēs Marija Krasiļņikova, RŠS, E.Ungurs

U16 – zēni

1.vieta 7 punkti 9 spēlēs Artjoms Zajakins, RŠS A.Bataševs, S.Galkins

  

2.vieta 7 punkti 9 spēlēs Jevgenijs Springis, RŠS, D.Matisone

3.vieta 6,5 punkti 9 spēlēs Aleksejs Adamovičs RŠS, L.Borisovs, A.Laizāns

G16 – meitenes

1.vieta 6 punkti 6 spēlēs (100% rezultāts!) Agnesa Stepania Ter-Avetisjana, RŠS, F.Poļakovs

  

2.vieta 5 punkti 6 spēlēs Darja Zubova, RŠS, E.Ungurs

3.vieta 3,5 punkti 6 spēlēs Emīlija Apine, RŠS, S.Galkins

U18 – zēni

1.vieta 9 punkti 9 spēlēs (100% rezultāts!) Emīls Jānis Mieriņš, RŠS

  

2.viea 6,5 punkti 9 spēlēs Atis Frīdenšteins-Brīdiņš, RŠS, E.Ungurs

3.vieta 6,5 punkti 9 spēlēs Kirills Bogdanovičs, RŠS, D.Matisone

G18 – meitenes

2.vieta 1,5 punkti 4 spēlēs Emili Lele, RŠS, A.Bataševs

3.vieta 0,5 punkti 4 spēlēs Valērija Treibuša, RŠS, D.Matisone

Visu fotogrāfiju autore – Diāna Matisone

Vairāk fotogrāfijas apskatāmas Kaissa.lv Facebook lapā

Visi Latvijas jauniešu čempionātu rezultāti atrodami šeit.