Latvijas U-20 junioru šaha čempionātā jauni čempioni

Latvijas U-20junioru šaha čempionāta laureāti
Klātienes turnīri Latvijas čempionāts

Šogad Latvijas U-20 junioru čempionāts norisinājās no 2. līdz 5. jūlijam Rīgas Šaha federācijas telpās, pulcējot 34 dalībniekus. Par Latvijas U-20 čempionu starp junioriem ar 6 punktiem no 7 iespējamajiem kļuva Rīgas Šaha skolas audzēknis Jānis Mihails Matisons (1825), iegūstot savu pirmo titulu. Apsveicam!

2. vietā starp junioriem Maksims Līgotnis (5 punkti, BJC Daugmale) un 3. vietā Jānis Marks Dābols (5 punkti, Rīgas Šaha skola), bet 4. vietā pēc papildrādītājiem  – Gustavs Rupais (5 punkti, Rīgas Šaha skola).

Par Latvijas U-20 čempioni starp juniorēm ar 5,5 punktiem no 7 iespējamajiem kļuva “Daugava Chess” audzēkne Milāna Gaiļevska (1682), kura ir viena no izlases dalībniecēm savā vecuma grupā  (U-12). 

2. vietā Lauma Mieriņa (4,5 punkti, Rīgas Šaha skola), 3. vietā Justīne Elza Grāvere (3,5 punkti, Olaines Sporta centrs), bet 4. vietā ar tikpat punktiem, tikai ar sliktākiem papildrādītājiem Anna Višņakova (3,5 punkti, Rēzeknes BJSS).

Sacensības organizēja Latvijas Šaha federācijas jauniešu valde sadarbībā ar Latvijas Šaha federāciju un Rīgas Šaha federāciju. Šogad organizatori bija parūpējušies par bagātīgu balvu klāstu visiem turnīra dalībniekiem no turnīra sponsoriem un organizatoriem, tostarp “VIZIUM”, “Delfi”, “LNB”, “Čili Pica”, laivu noma “Lutauši”, “Kvesti”, “Sporta muzejs”, “Ausmeņa” kebabs, “Pophouse”, “Siguldas futbolgolfs” un “Isostar”. Kā informē  Latvijas Šaha federācijas mājas lapā viens no turnīra organizatoriem Gustavs Stinka, 1. vietas ieguvējs Jānis Mihails Matisons ieguva ne tikai titulu un kausu, bet arī Latvijas Sporta muzeja grāmatu “Latvijas Sporta Lepnums 100”. Jaunie čempioni izcīnīja ne tikai titulu, bet arī “Delfi plus” abonementu. “Delfi” savā darbībā atbalsta ne vien U-20 čempionātu, bet arī jauniešus ar saviem piedāvājumiem ISIC karšu īpašniekiem, un arī šī gada turnīra uzvarētājiem ar gada abonementu ar iekļautu punktu par “Forum Cinemas” biļešu atlaidi 50 % apmērā. Vairāk par šo piedāvājumu var uzzināt delfi.lv.

Visi sacensību rezultāti chess-results.com

Sacensību partiju translācijas ir apskatāmas lichess.org.