Latvijas junioru U-20 čempioni klasiskajā šahā Reinis Paikens un Naomi Maklakova

Latvijas junioru U20 šaha čempioni
Latvijas čempionāts

No 2023. gada 23. oktobra līdz 27. oktobrim notika Latvijas valsts šaha vēsturē pirmais junioru (U-20) čempionāts klasiskajā šahā, kurā par uzvarētājiem tika kronēti Reinis Paikens (2156) un Naomi Maklakova (1841).

informē Latvijas Šaha federācija, turnīrā piedalījās 46 dalībnieki, kuri aizvadīja Šveices sistēmas 7 kārtas ar laika kontroli 90 minūtes partijai plus 30 sekundes par gājienu ar FIDE reitinga apskaiti.

Intrigas ziņā čempionāts līdz pat pēdējai kārtai turēja visus sasprindzinājumā, jo nebija viena izteikta līdera punktu ziņā. Pirms pēdējās kārtas pirmo vietu dalīja trīs dalībnieki, bet turnīram noslēdzoties, vislielāko punktu summu iekrāja četri šahisti.

Pa 5,5 punktiem ieguva (vietu secībā) galvenais reitingfavorīts Reinis Paikens (2156), otrais numurs Miķelis Vingris (2145), kā arī Naomi Maklakova (1841) un Melānija Luīze Jansone (1519). 5 punktus ieguva Sofja Vasiļjeva (1833), Renārs Mūzis (1880) un Aleksandrs Karasevičs (1716).

Tādējādi par čempioniem tika kronēti Reinis Paikens un Naomi Maklakova, sudraba medaļas ieguva Miķelis Vingris un Melānija Luīze Jansone, bet bronzas medaļas tika Renāram Mūzim un Sofjai Vasiļjevai.

Latvijas junioru U20 čempioni šahā Reinis Paikens un Naomi Maklakova
Latvijas junioru U20 čempioni šahā Reinis Paikens un Naomi Maklakova. Foto Edijs Jansons
1.-3. vietu ieguvēji zēnu konkurencē
1.-3. vietu ieguvēji zēnu konkurencē. Foto Edijs Jansons
1.-3. vietu ieguvējas meiteņu konkurencē
1.-3. vietu ieguvējas meiteņu konkurencē. Foto Edijs Jansons

Par čempionāta galveno sensāciju noteikti var nosaukt Melāniju Luīzi Jansoni (1519). Ar 19.starta reitingu viņa finišā spēja dalīt pirmo vietu un savu reitingu pacelt par 136,4 (!) punktiem.

Par vairāk nekā simts punktu pieaugumu parūpējās arī Kristaps Ozoliņš (1222), kurš turnīra gaitā pieplusoja 118,4 punktus. Viņam arī balva par starta vietas kāpumu – no 31. startā līdz 15. finišā. Savukārt labākās partijas noslēguma balvu ieguva Maksims Otrohovs (1605).

Gan Reinis Paikens, gan Naomi Maklakova apbalvošanā saņēma ne tikai medaļas un kausus, bet arī sertifikātu par piedalīšanos Eiropas Šaha savienības tiešsaistes treniņu kursos reizi nedēļā pusgada garumā.

Visi dalībnieki, vietas un rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Paldies visiem dalībniekiem par cīņassparu, izturību un novēlam panākumus nākamajās šaha sacensībās! Apsveicam uzvarētājus!