Latvijas jaunieši uzsāk cīņas pasaules šaha čempionātā

Latvijas delegācija pasaules jauniešu šaha čempionāta
Pasaules čempionāts

Kā informē Latvijas Šaha federācija, uz Montesilvano (Itālijā)  pasaules čempionātu zēniem un meitenēm vecuma grupās U-14, U-16 un U-18, Latviju pārstāvēt ir devušies desmit šahisti ar delegācijas vadītāju Rīgas Šaha skolas treneri Nelliju Maklakovu. Kopā ar Latvijas delegāciju uz Itāliju ir devies arī Latvijas šaha lielmeistars Arturs Neikšāns, kurš ir viens no turnīra oficiālajiem komentētājiem.

Mūsu valsti šajā pasaules šaha čempionātā jauniešiem pārstāv:

U-18 Emīls Jānis Mieriņš (2205) un Darja Zubova (1582)

U-16 Arsēnijs Savičevs (2169), Marats Francs (2113), Aleksejs Adamovičs (2002), Iļja Kuprijans Testeļecs (1537), Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (2105), Melānija Luīze Jansone (1658) 

U-14 Miķelis Vingris (2127) un Naomi Maklakova (1873).

No 13. līdz 24.novembrim jaunieši pasaules čempionātā aizvadīs 11 kārtas ar vienīgo brīvdienu pēc sestās partijas. Laika kontrole ir 90 minūtes plus 30 sekundes pirmajiem 40 gājieniem, bet pēc 40. gājienā automātiski papildus 30 minūtes.

Turnīra rezultātiem līdzi var sekot chess-results.com, oficiālā mājaslapa ir www.worldyouth2023.com.

Turnīra partijām līdzi var ērti sekot lichess.org, chess.com un oficiālās mājaslapas www.worldyouth2023.com. sadaļā Live

zēniem U-14 partijasU-16 partijasU-18 partijas meitenēm U-14 partijas, U-16 partijas, U-18 partijas

Turnīra partiju tiešraides ar Latvijas lielmeistara komentāriem var skatīties  FIDE chess YouTube kanālā vai FIDE chess Twitch kanālā.

Atgādinām, ka dažādu turnīru partijas ar Latvijas šahistu piedalīšanos var ērti atrast un skatīties arī mūsu mājas lapas sadaļā TURNĪRU PARTIJAS, kuru var viegli atrast lapas augšā zem sadaļas TUVĀKIE TURNĪRI, kurā ir iespēja skatīt tuvāko mēnešu aktuālos šaha turnīrus un sacensības. 

Skatāmies šaha partijas, analizējam un mācāmies,  jūtam līdzi un atbalstam savējos! Lai izdodas!

Foto: Latvijas delegācija Rīgas lidostā.

Rakstā izmantota informācija un foto no Latvijas Šaha federācijas mājas lapas.