Latvija godam pārstāvēta pasaules čempionātā šahā U-20 junioriem

Pasaules junioru šaha čempionāts
Pasaules čempionāts

No 2023. gada 20.septembra līdz 2.oktobrim Meksikā norisinājās pasaules čempionāts klasiskajā šahā junioriem (U-20). Latviju spēcīgajās sacensībās godam pārstāvēja  Emīls Jānis Mieriņš (2149) “Open” grupas turnīrā un WFM Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (2080) meiteņu grupā.

Kā informē Latvijas Šaha federācija, Rīgas Šaha skolas audzēkne WFM Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (2080) Mehiko ieradās neilgi pēc uzvaras Eiropas čempionātā U-16 vecuma grupā un pēc sākuma reitinga bija 19. pozīcijā. Turnīra gaitā Agnesa izcīnīja četras uzvaras, piecas partijas noslēdza neizšķirti un divās zaudēja. Noslēgumā 6,5 punkti no 11 iespējamajiem un 24.vieta. Par čempioni ar 8,5 punktiem kļuva argentīniete Kandela Be Francisko Gečamburu (2345).

Savukārt Rīgas Šaha skolas audzēknis Emīls Jānis Mieriņš (2149) pēc starta reitinga bija 67.vietā. Sacensībās Latvijas pārstāvis ieguva sešas uzvaras un piedzīvoja piecus zaudējumus, kopsummā ar 6 punktiem ierindojoties 66. vietā. Par čempionu ar 8,5 punktiem kļuva francūzis GM Markandija Maurici (2555).

Šahiste Agnesa Stepania Ter-Avetisjana
Agnesa Stepania Ter-Avetisjana. Foto: fenamacajedrez.com
Šahists Jānis Emīls Mieriņš
Jānis Emīls Mieriņš. Foto:fenamacajedrez.com

Abiem Latvijas sportistiem tā bija debija pasaules junioru čempionātos, iegūstot neatsveramu pieredzi nākamajiem startiem šāda augsta līmeņa sacensībās. Veiksmi un panākumus turpmākajos šaha turnīros!

Rezultāti apskatāmi šeit: OpenGirls

Vairāk informācijas sacensību oficiālajā mājas lapā.

Fotogrāfijas fenamacajedrez.com

Atgādinām, ka Pasaules junioru šaha čempionāta partijas var ērti atrast un skatīties arī mūsu mājas lapas jaunajā sadaļā TURNĪRU PARTIJAS, kuru var atrast lapas augšā zem sadaļas TUVĀKIE TURNĪRI, kurā ir iespēja skatīt tuvāko mēnešu aktuālos šaha turnīrus, kā arī informāciju par aktuālo šaha turnīru gada kalendāru.

Pasaules junioru šaha čempionāts Meksikā, 20.09.2023. – 02.10.2023. – partijas jaunietēmpartijas jauniešiem