Kuldīgā pārliecinoši uzvar Marija Kuzņecova un komanda “ThinkB4UMove”

Komanda-thinkB4UMove
Bērnu turnīri Komandu turnīri
Skaistajā Latvijas šaha pilsētā Kuldīgā no 2023. gada 15. septembra līdz 16. septembrim notika šaha lielmeistares Danas Reiznieces-Ozolas 18. kausa un Kuldīgas novada Sporta skolas 59. ceļojošā komandu kausa izcīņa
 
Šogad lielmeistares Danas Reiznieces-Ozolas 18. kauss šahā noslēdzās ar trīs meiteņu, Rīgas Šaha skolas(RŠS) audzēkņu, uzvaru! Šis turnīrs, kā pati lielmeistare uzsver, ir lielā mērā domāts, lai meitenes justos gaidītas un novērtētas, lai dotu tām papildu pārliecību un izaugsmi.
 
Pārliecinoši 1. vietu turnīrā ar simtprocentīgu rezultātu (7 punkti no 7) ieguva Marija Kuzņecova (RŠS komanda ThinkB4UMove).
2. vietā ar 5,5 punktiem Naomi Maklakova (RŠS komanda H7)
3. vietā ar 5,5 punktiem Melānija Luīze Jansone (RŠS komanda Teika).
4.vietā meiteņu konkurencē – Šarlote Ikstena ar 5 punktiem (10.vieta kopvērtējumā).
 
1.-3. vietas ieguvējas
1. – 3. vietas ieguvējas
Turnīrā tika noskaidroti arī labākie zēnu konkurencē. Šoreiz 5 punkti bija vairākiem dalībniekiem (no 4. līdz 10. vietai kopvērtējumā), tāpēc  labākos starp zēniem šajā turnīrā noteica papildus rādītāji:
1. vieta Filips Freibergs (RŠS komanda Brāļi)
2. vieta Reinis Valdats (RŠS komanda Teika)
3. vieta Emīls Tabors (RŠS komanda Kaissa)
4. vieta Einārs Ļahs (RŠS komanda ThinkB4UMove)
1. - 3. vietu ieguvēji zēnu konkurencē
1. – 3. vietu ieguvēji zēnu konkurencē
Komandu kopvērtējumā pirmās četras vietas ieguva Rīgas Šaha skolas komandas:
1. vietā – RŠS ThinkB4UMove
2. vietā – RŠS Teika
3. vietā – RŠS Kaissa
4. vietā – RŠS Brāļi
5. vietā – Jēkabpils I komanda, 6. vietā RŠS H7 komanda, 7.vietā Kuldīgas komanda Venta.
 
Komandu rezultāti:
 
 
Visi turnīra rezultāti apskatāmi šeit.
 
Sumināti tika gan labākais kuldīdznieks (balvu ieguva Krišs Sproģis), gan labāko sportistu treneri, kā arī labākās partijas autors. Šogad labākās partijas autors – Rīgas šaha skolas audzēknis Vadims Aleidžāns (partija V.Aleidžāns – J.Siņica).
 
Visas nominācijai “Labākā partija” iesniegtās partijas apskatāmas Lichess platformā šeit.
 
Labākās partijas balvas ieguvējs V.Aleidžāns
Labākās partijas balvas ieguvējs V.Aleidžāns
Šaha lielmeistare Dana Reizniece-Ozola vienmēr ir uzsvērusi, ka tic, ka meitenes šahistes spēlē tikpat labi kā zēni, tāpēc arī šoreiz balvas ir vienādas gan zēniem, gan meitenēm. Pārdomās par aizvadīto turnīru savā feisbuka kontā dalās arī pati šaha lielmeistare:
“Šis turnīrs ir lielā mērā domāts, lai meitenes justos gaidītas un novērtētas, lai dotu tām papildu pārliecību un izaugsmi. Turnīrs jau sasniedzis pilngadību, un ir treneri, kas jau no pirmās dienas ved savus audzēkņus uz manu dzimto Kuldīgu. Paldies, Vija Rožlapa un Gaļina Sudmale! Pa šiem gadiem izauguši lieliski šahisti, bet daži treneri – turnīra draugi – jau spēlē šahu viņsaulē. Kuldīdznieki un tās draugi Gunārs Gertners, Aivars Stašāns un Georgs Makovskis starp tiem. Mans treneris Viktors Šteinbergs visu lieliski organizē, un šogad ar tiesāšanu palīdz jau Nellija Maklakova, Gaļina Sudmale un Raivo Šteinbergs.”
 
Paldies organizatoriem par brīnišķīgo turnīru un iespēju jaunajiem šahistiem spēlēt šahu skaistajā Kurzemes pilsētā Kuldīgā. Apsveicam uzvarētājus un uz tikšanos nākamajās sacensībās!
 
Foto galerija no sacensībām: