Jūrmalā ar FIDE atbalstu notiks Starptautiskais bērnu un jauniešu šaha festivāls “Rudaga-Kaissa 2023”

Klātienes turnīri

No 2023. gada 26. jūlija līdz 3. augustam Jūrmalā 15. reizi notiks starptautiskais bērnu un jauniešu šaha festivāls “Rudaga-Kaissa 2023”. Šogad jau trešo reizi savā kalendārā to iekļāvusi arī Starptautiskā šaha federācija (FIDE), tādējādi Jūrmalā plāno ierasties ne tikai Latvijas jaunie spēlētāji, bet arī šahisti no Lielbritānijas, Spānijas, Vācijas, Nīderlandes, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas u.c. valstīm. Deviņos turnīros bērni un jaunieši cīnīsies par TAVEX zeltu, kā arī citām vērtīgām balvām – vairākos turnīros aicināti spēlēt arī pieaugušie.

Reģistrēties, aizpildot reģistrācijas anketu šeit.

“Parādot, ka mūsu komanda spēj atbilstošā līmenī organizēt starptautisku šaha festivālu bērniem un jauniešiem, līdz šim katrā no tiem piedalījušies vairāk nekā 200 dalībnieki ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm, tiesā pieredzējuši tiesneši, visiem festivāla laikā ir pieejamas arī dažādas citas izglītojošas aktivitātes, esam atkārtoti guvuši Starptautiskās Šaha federācijas augsto novērtējumu, mūsu šaha festivālu iekļaujot FIDE kalendārā,” gandarīta Starptautiskā bērnu un jauniešu šaha festivāla “Rudaga-Kaissa 2023” direktore Inesa Testeļeca.

Semarah hotel Lielupe, Jūrmalā ik gadu notiekošais Starptautiskais bērnu un jauniešu šaha festivāls “Rudaga-Kaissa 2023” dalībnieku, vecāku, treneru vidū tradicionāli gūst labu atsaucību, jo paralēli turnīriem notiek meistarklases un simultānspēles šahā, pieejamas dažādas radošas darbnīcas, kā arī ir iespēja nedēļu baudīt kūrortpilsētas viesmīlību, priežu svaigo gaisu, peldes jūrā, iepazīt jaunus un satikt vecos draugus, atzīmē Inesa Testeļeca.

XV Starptautiskajā bērnu un jauniešu šaha festivālā “Rudaga-Kaissa 2023” notiks 9 turnīri. Tajos aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, kuri ieguvuši FIDE ID numuru. “Rudaga-Kaissa 2023” pamatturnīros paredzēta FIDE reitinga apskaite. Vairākos turnīros varēs spēlēt arī pieaugušie.

No 26. jūlija līdz 2. augustam notiks turnīrs Klasika (60’+30”) ar reitingu  <1800 un >1800 (bez vecuma ierobežojuma), turnīrs II sporta klasēm ar klasiskā šaha reitingu līdz 1800 “C” turnīrs spēlētājiem ar otro sporta klasi šahā (līdz 18. gadiem).

No 29. jūlija līdz 30.jūlijam paredzēts turnīrs Klasika spēlētājiem ar III, IV sporta klasi, un spēlētājiem bez sporta klases ar 30 min. bez pulksteņa, pēc tam 5’+3’(vecumā līdz 18 gadiem).

No 29. līdz 30. jūlijam risināsies ātrā šaha jeb RAPID turnīrs, kurā  varēs spēlēt arī pirmsskolas vecuma bērni.

31. jūlijā gaidāmas ātrspēles šahā jeb BLITZ turnīrs.

2.augustā būs arī simultānspēles seanss ar šaha lielmeistaru Alekseju Širovu, kā arī sieviešu FIDE meistari Agnesu Ter-Avatesjanu u.c. pieredzējušajiem šahistiem.

Starptautisko bērnu un jauniešu šaha festivālu “Rudaga-Kaissa 2023” dalībniekiem paredzētas daudzas vērtīgas balvas no TAVEХ un citiem atbalstītājiem.

Starptautiskais bērnu jauniešu šaha festivāls “Rudaga-Kaissa 2023” norisināsies viesnīcā Semarah hotel Lielupe, Jūrmalā, Bulduru pr.64/68 lielajā zālē Jurmala hall.

Starptautisko bērnu un jauniešu šaha festivālu “Rudaga-Kaissa 2023” organizē un atbalsta starptautiskā organizācija “Rudaga plus”, Starptautiskā Šaha federācija (FIDE), Jūrmalas pilsētas dome, Jūrmalas pilsētas Sporta serviss, Latvijas Šaha federācija, Bērnu un jauniešu izglītības iestāde Rudaga KAISSA (Rīga, Latvija) un Semarah hotel Lielupe. Organizatoru komandā iekļauti pieredzējuši Latvijas un citu valstu šahisti, tiesneši un šaha dzīves organizatori kā Dana Reizniece-Ozola u.c., galvenais tiesnesis būs starptautiskais tiesnesis (IA) Toms Kalniņš, tiesnese Diāna Matisone, Agapi Ter-Avatesjana, turnīra direktore – Inese Testeļeca, bērnu un jauniešu interešu izglītības iestādes valdes locekle.

Reģistrēties Starptautiskajam bērnu un jauniešu šaha festivālam “Rudaga-Kaissa 2023” aicināti ne tikai tā dalībnieki, bet akreditācija jāiegūst arī treneriem, dalībnieku pavadošajām personām, tiesnešiem, organizatoriem un tehniskajiem darbiniekiem.

Reģistrēties, aizpildot reģistrācijas anketu šeit.

Turnīri un noteikumi

Klasika (60’+30”)   <1800 и >1800, II sporta klase 26/07 -2/08

 “A” turnīrs

Bez vecuma ierobežojuma

Turnīrs spēlētājiem ar FIDE klasiskā šaha reitingu virs 1800.

Izspēles sistēma: Šveices sistēma, 8 kārtas, FIDE noteikumi, FIDE reitinga apskaite.

Laika kontrole: 90 minūtes partijai katram spēlētājam + 30 sekundes par katru izdarītu gājienu, sākot no pirmā.

“B” turnīrs

Turnīrs spēlētājiem ar FIDE klasiskā šaha reitingu līdz 1800.

Izspēles sistēma: Šveices sistēma, 8 kārtas, FIDE noteikumi, FIDE reitinga apskaite.

Laika kontrole: 90 minūtes partijai katram spēlētājam + 30 sekundes par katru izdarītu gājienu, sākot no pirmā.

“C” turnīrs

Vecums līdz 18 gadiem.

Turnīrs spēlētājiem ar otro sporta klasi šahā.

Izspēles sistēma: Šveices sistēma, 8 kārtas, FIDE noteikumi, FIDE reitinga apskaite.

Laika kontrole: 90 minūtes partijai katram spēlētājam + 30 sekundes par katru izdarītu gājienu, sākot no pirmā.

Klasika 3,4, un bez sporta klases spēlētājiem ar 30 min bez pulksteņa , pēc tam 5’+3’

29.07.-30.07.

“D” turnīrs – III sporta klase

Vecums līdz 18 gadiem.

Turnīrs spēlētājiem ar trešo sporta klasi šahā.

Izspēles sistēma: Šveices sistēma, 8 kārtas, FIDE noteikumi.

“E” turnīrs –  IV sp.kl.

Vecums līdz 18 gadiem

Turnīrs spēlētājiem ar ceturto sporta klasi šahā.

Izspēles sistēma: Šveices sistēma, 8 kārtas, FIDE noteikumi.

Laika kontrole: bez laika kontroles.

“F” turnīrs BEZ Sporta klases

Vecums līdz 18 gadiem.

https://fide.com/calendar/53675

 Papildu informācija:

“Rudaga-Kaissa 2023” administratore Irina Ter-Tatchatyan

Tālr. +371 26491059

e-pasts chess.rudaga@gmail.com

https://www.sahafederacija.lv/kalendars/

https://www.fide.com/

https://fide.com/calendar/53675

https://www.instagram.com/rudagakaissachess/

https://www.facebook.com/rudagakaissa