II sporta klašu klasifikācijā ar 100% rezultātu uzvar Jevgēnija Siņicina

Online turnīri

No 29.-31. janvārim notika II sporta klašu klasifikācijas turnīrs online platformā Lichess, paralēli dalībniekiem bija jāpieslēdzas MS Teams un jābūt ieslēgtām video kamerām visu spēļu laiku. Turnīrā piedalījās 71 dalībnieks. Turnīrs aizritēja 3 dienu garumā, bet turnīra partiju un dalībnieku uzvedības izvērtēšana ieilga līdz 3 nedeļām, kuru laikā dažiem dalībniekiem parādījās profilā sarkans ieraksts par Lichess portāla noteikumu pārkāpšanu, daži savu kontu izlēma noslēgt vienā un otrā gadījumā šādi rezultāti netika ieskaitīti.

Ar astoņām uzvarām astoņās spēlēs pārliecinoši pirmo vietu un pirmo sporta klase normu izpildīja Jevgēnija Siņicina, viņai šī ir otrā I sporta klases norma, tāpēc varam apsveikt ar oficiāli izpildītu I sporta klasi.

2.-5.vieta ar 6 punktiem sadalīta secīgi pēc labākā koeficienta, kur 2.vietā Pauls Veitners, 3.vietā Maksims Otrohovs, 4.vietā Oļegs Kaļiņins un 5.vietā Markus Raudenieks, visi augstāk minētie izpildīja I sporta klases normu. Atgādināsim, ka lai iegūtu I sporta klase, I sporta klases norma ir jāizpilda divas reizes un tad šie rezultāti jāiesniedz Latvijas Šaha federācijai, kur tiks pārbaudīti rezultāti un oficiāli apstiprināta I sporta klase.

Labāko meiteņu vērtējums 1.vieta Jevgēnijai Siņicinai 8 punkti. Tālāk gan bija ļoti sīksta konkurence un 2.-5. vietu ar iegūtiem 5 punktiem dalīja 4 dalībnieces, kur vietu izkārtojumu noteica labākais koeficients un attiecīgi 2.vietā Maria Labecka, 3.vietā, Daniela Nikola Liepiņa 4.vietā Elza Puķīte un 5.vietā Emīlija Apine.

Šomēnes 26.februārī vēl plānotas, iespējams noslēdzošās online sporta klašu klasifikācijas iesācējiem, ceturtajām un trešajām sporta klasēm. Cerams, ka nākamās sacensības varēsim piedāvāt klātienē.