Cerību kausa 2023 pusfinālā uzvar Vijas Rožlapas komanda Vilciens

Bērnu turnīri Komandu turnīri Latvijas čempionāts

18.-19. februārī aizvadīts tradicionālā bērnu un jauniešu komandu turnīra Cerību kauss 2023 pusfināls, kas šogad notika jau 50. reizi. Cerību kauss pirmo reizi oficiāli sācies tālajā 1973.gadā, šogad, 2023.gadā, sacensības notika plašajās Transporta un sakaru institūta (TSI) telpās, Rīgā, Lomonosova ielā 1, kur ērti iekārtojās visas 46 pusfināla komandas, pamatspēlētāji un rezervisti, kopā vairāk kā 200 dalībnieku. TSI jau vairāku gadu garumā atbalsta Latvijas šaha turnīrus, kas īpaši noder jauno šahistu turnīru organizēšanā.

Par pusfināla uzvarētājiem kļuva Rīgas Šaha skolas treneres Vijas Rožlapas audzēkņu komanda “Vilciens” izcīnot 28 punktus. Interesants ir arī fakts, ka Vija Rožlapa kā trenere ir piedalījusies pašās pirmajās Cerību kausa sacensībās.

Otrajā vietā trenera Aivara Raudives komanda ARchess club-2, kuru kontā izcīnīti 27 punkti. Ar nelielu atstarpi seko trešās vietas ieguvēji – Rīgas Šaha skolas trenera Semjona Galkina komanda “Šaha haizivis”, kuriem izcīnīti 25 punkti.

Savukārt, no 2023.gada Cerību kausa pusfinālā uz Cerību kausa 2023 finālu kvalificējās 10 komandas pēc nolikuma un viena papildus komanda, jo kāda finālā iekļuvusī komanda atteicās no savām tiesībām spēlēt finālā, attiecīgi piedaloties pusfinālā), kopā 11 komandas izcīnīja tiesības piedalīties finālā:

 1. Vilciens – Rīgas Šaha skola, V.Rožlapa
 2.  ARchess club – 2, ARchess, A.Raudive
 3. Šaha haizivis – Rīgas Šaha skola, S.Galkins
 4. Dream Team – Rīgas Šaha skola, L.Gordijeviča / A.Parhomenko
 5. Jautrais karalis – A.Bētiņš
 6. Gambits – Rīgas Šaha skola, F.Poļakovs
 7. Rēzekne BJSS – Rēzekne, A.Vasiļkovs
 8. Kaissa 3 – Rīgas Šaha skola, D.Matisone
 9. Teikas karaļi – Rīgas Šaha skola, V.Rožlapa
 10. ThinkB4UMoveIII – Rīgas Šaha skola, E.Ungurs
 11. Kaissa 2 – Rīgas Šaha skola, D.Matisone

Individuālie sniegumi pie galdiņiem:

1.galdiņš

1.vieta – Kristaps Ozoliņš, komanda “Vilciens”, 7,5 punkti

2.vieta – Kirils Iļjins, komanda “Dream Team”, 7 Punkti

3.vieta – Dmytro Shomin, komanda “The German International school of Riga”, 7 punkti

4.vieta – Vsevolods Pekarskis, komanda “EKSPRESIS”, 7 punkti

2.galdiņš

1.vieta – Edvars Ļahs, komanda “Vilciens”, 9 punkti (100% rezultāts!)

2.vieta – Aļiev Arif, komanda “Kaissa 3”, 7 punkti

3.vieta – Aleksandrs Tolpigins “Rīgas Mats”, 7 punkti

3.galdiņš

1.vieta – Daniils Aleksejevs, komanda “ARchess club -2”, 9 punkti (100% rezultāts!)

2.vieta – Emīls Bergmanis, komanda “CPC”, 8 punkti

3.vieta – Maks Gailums, komanda “Gambits”, 7 punkti

4.galdiņš

1.vieta – Aļina Vaščinska, komanda “ARchess club – 4”, 8 punkti

2.vieta – Maria Labecka, komanda “Šaha haizivis”, 8 punkti

3.vieta – Gabriela Šurunova, komanda “Brīvbandinieki”, 8 punkti

Labākais rezervists zēniem:

Roberts Sarbantovičs, komanda “Jautrais karalis” 5 punkti 7 spēlēs

Labākā rezerviste meitenēm:

Madara Tetere, komanda “Zelta dāma” 2 punkti 3 spēlēs

Cerību kauss sacensības tradicionāli ir bijušas un būs sacensības jaunākajiem šahistiem, kuri gūst gan pirmo pieredzi, gan pirmo iedvesmu, kā arī nostiprina savas pirmās šaha stiprās iemaņas, un arī šoreiz tika izcelti bērni dažādās kategorijās.

 • Jaunāko dalībnieku veicināšanas balvas saņēma jaunākie sacensību dalībnieki – 2017.gadā dzimusī Adele Luka-Indāne, 2016.gadā dzimušie Gabriela Šurunova, Olivers Smilga, Benito Kupče, Ernests Kumarins. Jāatzīmē, ka mazajai Gabrielai tika izcīnīta arī 3.vieta pie meiteņu galdiņa!
 • Suminājām komandas, kuras pie mums ir braukušas no tuvākām un tālākām pilsētāmBabīte, Mārupe, Vangaži, Limbaži, Baldone, Cēsis, Jūrmala, Kuldīga, Venstpils, Rēzekne, Jēkabpils.
    Komandas: Lielupe 2023, Rēzeknes BJSS, Šaha kaķi, Zelta dāma, Ventspils, Jēkabpils – 2, Jēkabpils nākotne, Gauja, Ventas rumba, CPC.
 
 • Emblēmu konkursā apbalvojumus saņēma 7 komandu emblēmas – Zelta dāma, Ekstrēms, Kaissa 2, ARchess klubs – 3, Zolitūde, Kaissa 4, Jautrais karalis.
 • Un pirms pēdējās spēļu kārtas neliels uzmundrinājums un veiksmes vēlējumi tika tiem dalībniekiem, kam astoņās spēlēs vēl nebija izdevies tikt pie sekmīga rezultāta. Notika veiksmes ruksīša izloze un piešķīrām citas mini pārsteiguma balvas labākam garastāvoklim, jo zinām, ka, lai kļūtu par lielmeistaru būs jāiztur nemāzāk kā 1000 zaudētas partijas!
  Lai katram mazajam šahistam stāv klāt šāds veiksmes ruksīsītis, vai kāds cits mazs prieciņš dot spēku un prieku turpināt šaha cīņas. Punkti būs agrāk vai vēlāk.
   
 • “Rozā pantēras”vienīgā komanda, kur pie visiem galdiņiem spēlēja meitenes, tieši tāpat kā senāk (pat pirms 50-mit gadiem) līdzīgs ar līdzīgu, meitenes spēlēja ar zēniem.

Lai turnīrs ritētu raiti, strādāja vesela komanda gan galvenais tiesnesis Verners Putka, Rīgas Šaha skolas metodiķi Aleksejs Pakula un Nellija Maklakova, kā arī triesnešu palīgi Rīgas Šaha skolas treneres Larisa Gordijeviča un Anastasija Parhomenko, Liepājas Šaha kluba trenere Gaļina Sudmale, tā arī palīdzēja Rīgas Šaha skolas audzēkņi Gustavs Stinka, Aleksandrs Krasiļņikovs, Naomi Maklakova, Marija Krasiļņikova, Dafne Maklakova, Marija Kuzņecova. Mēs gan strādājam, gan mācāmies, šādi lielie turnīri mums ir liels izaicinājums un milzu atbildība.

Paldies par skaistajām fotogrāfijām Aļonai Pakulai vairāk foto Rīgas Šaha skolas facebook.

Esam priecīgi par katru mazo dalībnieku un dalībnieci, kurš varēja gūt šo unikālo pieredzi un būt klāt un piedalīties piecdesmitajā bērnu un jauniešu Cerību kausa pusfinālā.

Esam ļoti pateicīgi par sadarību gan Latvijas Šaha federācijai, gan Transporta un sakaru institūtam un jau 25.-26.martā tiekamies Cerību kausa 2023.gada finālā, šeit pat TSI telpās.

 

Visi Cerību kausa 2023 pusfināla rezultāti.