Aizvadīts Ziemeļvalstu ģimnāzijas 2. atklātais čempionāts šahā

Bērnu turnīri Šahs izaugsmei Skolas čempionāts

Šis Ziemeļvalstu ģimnāzijai izvērties bagāts šaha gads, jo šogad paspēts noorganizēt 2 šaha turnīrus, kur pirmais notika 31.martā, piedaloties 62 skolēniem, un otrais aizvadīts tikko 1.decembrī.

Ziemeļvalstu ģimnāzijas 2. atklātajā čempionātā pulcējās 68 skolēni, no kuriem 39 bija Ziemeļvalstu ģimnāzijas bērni un 19 ielūgtie viesi. Sacensības kopā organizēja Rīgas Šaha skolas treneri Aivars Kažoks un Nellija Maklakova, sadarbībā ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas vadību un skolas vecāku padomes pārstāvi Kristīni Strekalovu.

Sacensībās, kā jau ierasts, cīņas bija spraigas un sacensību noslēgumā 4 dalībnieki bija ieguvuši 6 punktus. Kopvērtējumā par uzvarētāju kļuva Rīgas Katoļu ģimnāzijas 4. klases skolēns Pauls Veitners, viņam 6 punkti un vislabākais papildrādītājs.

Par Ziemļvalstu ģimnāzijas čempioni starp meitenēm kļuva 6.c klases skolniece Dafne Maklakova, viņai 6 uzvaras. Par Ziemeļvalstu ģimnāzijas čempionu zēniem kļuva 4.b klases skolēns Ernests Strekalovs, viņam izcīnīti 5,5 punkti.

Sacensībās ar īpašajām medaļām tika apbalvoti pirmie 30 labākie dalībnieki:

6 punkti

28. Kalniņš, Ervīns RV2Ģ, 10e
29. Ozols, Rūdis Katoļu ģimn., 4c
30. Petrovics, Kristofers ZVĢ, 7b

Kā arī sacensībās bija vairākas pārsteiguma balvas – tika sumināti divi jaunākie sacensību dalībnieki Ziemeļvalstu ģimnāzijas 1.e klases skolēns Rinalds Strekalovs un Adele Luka-Indāne, kurai skolas gaitas vēl tikai priekšā. Rinalds un Adele abi savas septītās dzimšanas dienas svinēs tikai nākamajā gada februārī, taču šajā turnīrā katrs spēja gūt 3 vērtīgas uzvaras. Tika iedotas veicināšanas balvas treneriem, lai tie piešķirtu, kādam savam audzēknim, kuram šajā turnīrā neizdevās iekļūt citās balvās.

Paldies Ziemeļvalstu ģimnāzijai vadībai par atbalstu, paldies Rīgas Šaha skolas treneriem un īpašs paldies šaha mammām Kristīnei Strekalovai un Sanitai Vilšķērstai, kuras sarūpēja skaistās medaļas.