Viļņā, Lietuvā 4.-5.decembrī notika 5-tais starptautiskais bērnu turnīrs “Baltijas ceļš”, kuru organizē 13-tā Pasaules čempiona Garija Kasparova fonds. Uz turnīra noslēgumu ieradās arī pats Garijas Kasparovs un sniedza visiem savus autogrāfus, kā arī bija iespēja kopīgi nofotogrāfēties. Savukārt, grupu laureāti saņēma apbavojumus un rokas spiedienu no 13-tā Pasaules čempiona.

Lai arī pie mums Latvijā vēl nav pat plānoti klātienes turnīri bērniem, tomēr Lietuvā viss notiek un notika arī šis vairākas reizes atceltais un pārceltais 5-tais “Baltijas ceļš”.

Šajās sacensībās, kur kopējās dalībnieku skaits visās 4 grupās bija nedaudz zem 200, 32 dalībnieki bija no Latvijas un to vidū 20 Rīgas Šaha skolas audzēkņi. Turnīrs notika četrās vecuma grupās U8, U10, U12 un U14, 2 dienu garumā, kopā 9 spēļu kārtas ar apdomas laiku 25 min un 10 sek par izdarītu gājienu.

Rīgas Šaha skolas audzēkņiem 7 godalgotas vietas:

A grupa, U14 - rezultāti

8.vieta zēniem – Frenks Tavars

12.vieta zēniem – Marks Nazarovs

1.vieta meitenēm – Aļona Tolmačeva

Jāatzīmē, ka uz sacensībām visi Latvijas dalībnieki devās individuāli un par šo starptautisko turnīru informāciju bija atrodama www.sahafederacija.lv kalendārā, kur arī aicinām ieskatīties un sekot līdzi gan Latvijas, gan starptautiskajām šaha sacensībām.