2. un 3.oktobra brīvdienās tika aizvadītas gada skaistākās šaha sacensības meitenēm “Superšahiste 2021”. Sacensības notika divās vecumu grupās līdz 18 gadiem un līdz 12 gadiem, attiecīgi meitenes spēlēja A grupā 2003.-2008.gadā dzimušas jaunietes un B grupā 2009.gadā dzimušas un jaunākas. A grupā šogad piedalījās 15 dalībnieces, savukārt kuplāka kā ierasts bija tieši B grupa šogad 46 dalībnieču sastāvā.

Sacensības tika aizvadītas Rīgas sirdī Vecrīgā skaistajā Pullman viesnīcā, par ko īpašu pateicību izsakām Pullman viesnīcas direktoram Valdim Vanadziņam. Meitenes jutās ērti, brīvi un skaisti, kā arī netraucēti aizvadīt ļoti spraigas šaha cīņas divu dienu garumā.

A grupā šogad ar 100% rezultātu triumfēja Darja Zubova (Rīgas šaha skola 7.kārtās pieveicot visas savas pretinieces. 2.-4.vietu dalīja 4 dalībnieces ar 5 punktiem, kuru vietu sadalījumu noteica labākais koeficients un tā 2.vietu izcīnīja kuldīdzniece Ance Reiha, 3.vieta Šarlotei Ikstenai un 4.vieta Melānijai Luīzei Jansonei.

Savukārt B grupā par pirmo vietu bija ļoti sīvas cīņas un uzvarētāju šajā grupā noteica tikai buholca koeficients, attiecīgi dalot 1.-3.vietu grupā, ar labāku koeficientu par uzvarētāju kļuva Marija Kuzņecova, 2.vieta Naomi Maklakova un 3.vieta Jevgēnijai Siņicinai, visām 6 punkti 7 spēlēs. Par cik Jevgēnijai ir vēl 2.sporta klase viņa kļuva par uzvarētāju 2.sporta klasēm un izvēlējās šo balvu, attiecīgi ar 3.vietu grupas kopvērtējumā tika apbalvota Sofja Vasiļjeva.

  

 

Katrā grupā tika apbalvotas ne tikai grupas trīs labākās, bet arī labākās trīs II, III, IV  sporta klašu īpašnieces un arī  trīs labākās iesācējas.

A grupā

1.vieta – Darja Zubova (Rīgas šaha skola, L.Borisovs)

2.vieta – Ance Reiha (Kuldīgas NSS,V. Šteinbergs)

3.vieta – Šarlote Ikstene (Rīgas šaha skola, V.Rožlapa)

 

II sporta klases

1.vieta – Elīna Ozoliņa (Rīgas šaha skola, E.Ungurs)

2.vieta – Elza Liepiņa (Rīgas šaha skola, V.Rožlapa)

3.vieta – Margarita Žukova (BJC Daugmale, P. Ni)

III sporta klases

1.vieta Justīna Elza Grāvere (Olaines ŠK, G. Skujiņa)

2.vieta Paula Ruņģevica (Kuldīgas NSS, G. Gertners)

Labākā iesācēja

1.vieta Ksenija Grauze (V.Putka)

B grupā

1.vieta – Marija Kuzņecova (Rīgas šaha skola, E.Ungurs)

2.vieta – Naomi Maklakova (Rīgas šaha skola, V.Putka)

3.vieta – Sofja Vasiļjeva (Daugava Chess, E. Dzirkalis)

 

II sporta klases

1.vieta – Jevgenija Siņicina (ARchess, A.Raudive))

2.vieta – Aļona Tolmačeva (Rīgas šaha skola, D.Matisone)

3.vieta – Milana Gaiļevska (Daugava Chess, E. Dzirkalis)

III sporta klases

1.vieta – Elīza Marisa Vītoliņa (Kuldīgas NSS, V. Šteinbergs)

2.vieta – Anna Višņakova (Rēzeknes BJSS, A. Vasiļkovs)

3.vieta – Renata Spiridovska (Rīgas šaha skola, D.Matisone)

IV sporta klases

1.vieta – Kate Adria Kubuliņa (Rīgas šaha skola, N.Maklakova)

2.vieta – Emīlija Lapsa (Rīgas šaha skola, V. Rožlapa, I. Paune)

3.vieta – Adrija Lazdiņa (Olaines ŠK, G. Skujiņa)

  

Labākās iesācējas

1.vieta – Maija Vingre (Rīgas šaha skola, V.Putka)

2.vieta – Emīlija Rinmane (Rīgas šaha skola, N.Maklakova)

3.vieta – Agata Kozlova (BJC Daugmale, P. Ni)

 Visi turnīra rezultāti apskatāmi A grupa, B grupa 

Un noslēgumā, esam gandarīti, ka ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus, mums izdevās noorganizēt mazajām un lielajām šaha meitenēm šo skaisto turnīru Superšahiste 2021. Paldies meiteņu treneriem un vecākiem, kuri rūpējās, lai bērni ierastos laicīgi uz sacensībām un cerams uz drīzu tikšanos jau nākamajās sacensībās.