9. novembrī Londonā tiks izspēlēta pirmā partija mačā starp Pasaules čempionu Magnusu Karlsenu no Norvēģijas un pretendentu Fabiano Karuanu, kurš pārstāv ASV. Informācija no chess.com

Grafiks 

Diena

Datums

Aktivitāte

Ceturtdiena

8. novembris

Preses konference un atklāšanas ceremonija

Piektdiena

9. novembris

1. partija (visas partijas sākas 17:00 pēc Latvijas laika)

Sestdiena

10. novembris

2. partija

Svētdiena

11. novembris

-

Pirmdiena

12. novembris

3. partija

Otrdiena

13. novembris

4. partija

Trešdiena

14. novembris

-

Ceturtdiena

15. novembris

5. partija

Piektdiena

16. novembris

6. partija

Sestdiena

17. novembris

-

Svētdiena

18. novembris

7. partija

Pirmdiena

19. novembris

8. partija

Otrdiena

20. novembris

-

Trešdiena

21. novembris

9. partija

Ceturtdiena

22. novembris

10. partija

Piektdiena

23. novembris

-

Sestdiena

24. novembris

11. partija

Svētdiena

25. novembris

-

Pirmdiena

26. novembris

12. partija

Otrdiena

27. novembris

-

Trešdiena

28. novembris

Papildpartijas/noslēguma ceremonija

Spēlētāji

Šis ir mačs starp Pasaules pirmajiem diviem spēlētājiem pēc FIDE Elo reitinga, kas patiesībā ir diezgan rets notikums. Iepriekšējo reizi tas notika 1990. gadā, kad savā starpā spēkojās Garijs Kasparovs un Anatolijs Karpovs.

Magnuss Karlsens ir pašreizējais Pasaules čempions, kurš aizstāvēs savu titulu. Viņam ir 27 gadi un viņš ir titula īpašnieks no 2013. gada, kad viņš pārspēja iepriekšējo Pasaules čempionu Višvanatanu Anandu no Indijas. Par lielmeistaru viņš kļuva 13 gados, 4 mēnešos un 27 dienās.

Fabiano Karuana nopelnīja tiesības izaicināt Pasaules čempionu, uzvarot FIDE kandidātu turnīrā Berlīnē šī gada martā. Viņam ir 26 gadi, par lielmeistaru viņš kļuva 14 gados 11 mēnešos un 20 dienās.

Balvu fonds

FIDE pieprasa, lai balvu fonds būtu vismaz 1 000 000 eiro, atskaitot visus piemērojamos nodokļus. Organizators “World Chess”, kā ziņots, ir sagādājis šo summu, bet papildus vēl var nākt klāt daļa no biļešu ienākumiem.

Balvu fonds tiks sadalīts 60 procenti uzvarētājam un 40 procenti zaudētājam, ja mačs beidzas 12 pamatpartiju laikā. Gadījumā, ja uzvarētājs tiek noskaidrots papildpartijās, uzvarētājs saņems 55 procentus un zaudētājs 45 procentus.

Noteikumi

Oficiālie mača noteikumi

Svarīgākās lietas:

Mačs tiks izspēlēts 12 partijās. Kad kāds sasniedz 6,5 punktus, viņš uzvar.

Laika kontrole ir 100 minūtes pirmajiem 40 gājieniem, 50 minūtes nākamajiem 20 gājieniem un tad 15 minūtes atlikušajai partijai ar pievienotām 30 sekundēm par katru izdarīto gājienu, sākot no pirmā.

Ja rezultāts pēc 12 partijām ir neizšķirts, tad tiks izspēlētas 4 ātrā šaha papildpartijas ar laiku 25’+10’’ 

Ja vēl joprojām ir līdzsvars, tad 2 ātrspēles partijas ar laiku 5’+3” tiks izspēlētas. Neizšķirta gadījumā, vēl viens ātrspēles pāris ar partijām tiek izspēlēts. Ja pēc kopumā 5 šādiem pāriem vēl nav uzvarētāja, seko “pēkšņās nāves” partija. Spēlētājs, kurš uzvar izlozē, izvēlas krāsu. Spēlētājam ar baltajiem būs 5 minūtes, melnajiem 4 minūtes. 3 sekunžu pieliktais laiks sāksies no 61. gājiena par katru izdarīto gājienu. Ja šī partija noslēdzas neizšķirti, melnie tiek pasludināti par mača uzvarētāju.

Turnīra oficiālā mājaslapa

ChessBomb partiju tiešraide