9. aprīlī, izcilā Latvijas šaha lielmeistara un trenera, deviņkārtējā Latvijas un trīskārtējā Pasaules senioru čempiona Jāņa Klovāna dzimšanas dienā, Rīgas Šaha skolā notika viņa piemiņai veltīts šaha turnīrs. Šogad tas attiecīgi noritēja pirmdienas vakarā un pulcēja kuplu un spēcīgu dalībnieku pulku. Tajā piedalījās 58 dalībnieki, starp kuriem bija arī viens lielmeistars, viena lielmeistare, divi starptautiskie meistari, pieci FIDE meistari un četri nacionālie meistari. 

Turnīrs tika izspēlēts 7 kārtās pēc Šveices sistēmas ar apdomas laiku 10 minūtes + 5 sekundes par gājienu katram dalībniekam. Lai arī dalība visiem dalībniekiem bija bez maksas, labākie spēlētāji tika pie balvām, ieskaitot arī naudas balvas. 

Par turnīra uzvarētāju ar 6,5 punktiem kļuva IM Vladimirs Svešņikovs.


IM Vladimirs Svešņikovs

Otro vietu ar 6 punktiem ieguva FM Matīss Mustaps. Trešo vietu ar 5,5 punktiem ieguva FM Dmitrijs Tokranovs, tikpat punktu un ceturtā vieta MK Edgaram Lelim, kurš starta rangā bija tikai 16. pozīcijā. Savukārt piekto vietu ar 5 punktiem ieguva turnīra reitingfavorīts GM Ņikita Meškovs. Dāmu balvu ieguva WGM Ilze bērziņa ar 4,5 punktiem, labākais jaunietis bija MK Pjotrs Koļasa. Labākais senioriem vecuma grupā S-50 bija IM Guntars Antoms ar 4,5 punktiem, bet S-65 grupā NM Jānis Visockis.

Turnīra rezultāti.

Turnīra fotogalerija, fotogrāfs Ivans Koļesņikovs