No 2018. gada 12. marta līdz 2018. gada 16. martam Rīgas Šaha skolā, Pērnavas ielā 10, puišiem un Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, Purvciema ielā 38, meitenēm, notiks Latvijas jauniešu atlases sacensību fināli. Sacensību nolikums.

U-8 fināls zēniem jau tika aizvadīts no šī gada 26. līdz 28. janvārim un tajā pirmo vietu izcīnīja Arsenijs Derbenevs, otro vietu ieguva Romans Tolmačevs, bet trešais bija Reinis Valdats. U-8 fināla rezultāti.

Kārtu grafiks: 

 

Zēniem

Meitenēm

                        Vieta

Rīgas Šaha skola, Pērnavas iela 10

Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Purvciema iela 38

Datums

 

 

12.03.

12:00 – 12:45  reģistrācija

13:00 – 13:45  reģistrācija

 

12:45 – izloze, 13:00 1. kārta

13:45 – izloze, 14:00 1. kārta

 

17:30 - 2. kārta

18:00 – 2. kārta

13.03.

10:00 – 3. kārta

11:00 – 3. kārta

 

14:30 – 4. kārta

15:30 – 4. kārta

14.03.

10:00 – 5. kārta

11:00 – 5. kārta

 

14:30 – 6. kārta

15:30 – 6. kārta

15.03.

10:00 – 7. kārta

11:00 – 7. kārta

 

14:30 – 8. kārta

15:30 – 8. kārta

16.03.

10:00 – 9. kārta

11:00 – 9. kārta

 

15:00 – noslēgums

15:30 - noslēgums

 

Zēniem katrā vecuma grupā spēlē 10 dalībnieki, kuri ir izcīnījuši tiesības Latvijas 2018. gada jauniešu čempionātu pusfinālos vai citās atlases sacensībās saskaņā ar to nolikumu.

 

Finālam kvalificējušies dalībnieki U-10 grupā

1) Georgijs Germanovs (labāko trijnieks 2016.un 2017.gada finālos)

2) Miķelis Vingris (labāko trijnieks 2016.un 2017.gada finālos)

3) Artjoms Tolmačevs (Latgales 2018.gada atklātais jauniešu čempionāts)

4) Aleksandrs Karasevičs (2018. gada atlases pusfināls)

5) Timofejs Macuks (2018. gada atlases pusfināls)

6) Arsenijs Savičevs (2018. gada atlases pusfināls)

7) Iļja Testelecs Kuprijans (2018. gada atlases pusfināls)

8) Vadims Aleidzāns (2018. gada atlases pusfināls)

9) Daniils Harlamovs (2018. gada atlases pusfināls)

10) Gustavs Rupais (2018. gada atlases pusfināls)

 

Finālam kvalificējušies dalībnieki U-12 grupā

1) Kristaps Zass (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)

2) Ivans Mjatežs (2017. Baltic Open un 2017.gada Rīgas Šaha skolas čempionāts)

3) Emīls Tabors (2017.gada Rīgas jauniešu meistarsacīkstes)

4) Renārs Petrovs (Latgales 2018.gada atklātais jauniešu čempionāts)

5) Jevgenijs Springis (2018. gada atlases pusfināls)

6) Zorans Krieks (2018. gada atlases pusfināls)

7) Dmitrijs Joņins (2018. gada atlases pusfināls)

8) Andrejs Pidgora (2018. gada atlases pusfināls)

9) Deniss Daļeckis (2018. gada atlases pusfināls)

10) Pāvels Sokolovskis (2018. gada atlases pusfināls)

 

Finālam kvalificējušies dalībnieki U-14 grupā

1) Daniils Horobrijs (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)

2) Artjoms Burenkovs (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)

3) Artjoms Vissarionovs (2017.gada Rīgas jauniešu meistarsacīkstes)

4) Atis Frīdenšteins-Brīdiņš (2017.gada Rīgas Šaha skolas čempionāts)

5) Jevgēņijs Fiļipovs (2017.gada Baltic Open)

6) Daniels Leitāns (Latgales 2018.gada atklātais jauniešu čempionāts)

7) Kirils Bogdanovičs (2018. gada atlases pusfināls)

8) Arturs Krastiņš (2018. gada atlases pusfināls)

9) Jegors Leonovs (2018. gada atlases pusfināls)

10) Marks Ernests Podojniks (2018. gada atlases pusfināls)

 

Finālam kvalificējušies dalībnieki U-16 grupā

1) Iļja Semjonovs (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)

2) Aleksandrs Jazdanovs  (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)

3) Maksims Golubovskis (2017.gada Rīgas jauniešu meistarsacīkstes)

4) Ņikita Solomka (2017.gada Rīgas Šaha skolas čempionāts)

5) Ņikita Kuzņecovs (2017.gada Baltic Open)

6) Rihards Bekasovs (2018. gada atlases pusfināls)

7) Jaroslavs Petrovs (2018. gada atlases pusfināls)

8) Grigorijs Morozļi (2018. gada atlases pusfināls)

9) Vladislavs Antonivs (2018. gada atlases pusfināls)

10) Artis Alainis (2018. gada atlases pusfināls)

 

Finālam kvalificējušies dalībnieki U-18 grupā

1) Klāvs Stabulnieks (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)

2) Arsens Bataševs (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)

3) Fjodors Poļakovs (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)

4) Pjotrs Koļasa (2017.gada Rīgas jauniešu meistarsacīkstes)

5) Simons Sinauridze (2017.gada Rīgas Šaha skolas čempionāts)

6) Oleksandrs Brikers (2017.gada Baltic Open)

7) Alberts Grivnieks (2018. gada atlases pusfināls)

8) Ņikita Zuj-Zaikovskis (2018. gada atlases pusfināls)

9) Kārlis Malnieks (2018. gada atlases pusfināls)

10) Miķelis Emīls Miķelsons (2018. gada atlases pusfināls)

 

Meiteņu sacensībās var piedalīties:

grupā G-8 (2010. dz. g. un jaunākas) – ar vismaz IV sporta klasi,

grupā G-10 (2008. – 2009. dz. g.) – ar vismaz IV sporta klasi, 

grupā G-12 (2006. – 2007. dz. g.) – ar vismaz III sporta klasi, 

grupā G-14 (2004. – 2005. dz. g.) – ar vismaz II sporta klasi,

grupā G-16 (2002. – 2003. dz. g.) – ar vismaz II sporta klasi,

grupā G-18 (2000. – 2001. dz. g.) – ar vismaz I sporta klasi.

 

Pirmās vietas ieguvējs katrā vecuma grupā iegūst tiesības pēc izvēles piedalīties Pasaules vai Eiropas jauniešu čempionātā, nākamās tiesības ir otrās vietas ieguvējiem. Par savu izvēli jāpaziņo Latvijas Šaha federācijai mēneša laikā pēc tiesību iegūšanas pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Papildus informācijas par Pasaules un Eiropas jauniešu čempionātiem:

 

Nosaukums

Norises vieta

Datumi

Pasaules jauniešu čempionāts (U14 – U18)

Halkidiki, Grieķija

19.10. – 01.11.2018.

Pasaules kadetu čempionāts (U8 – U12)

Santjago de Kompostela, Spānija

03.11. – 16.11.2018.

Eiropas jauniešu čempionāts (U8 – U18)

Rīga, Latvija

19.08. – 30.08.2018.

 

 

Iepriekšējos pieteikumus pieņem līdz 2018. gada 9. martam (ieskaitot). Pieteikumā jānorāda dalībnieka vārds, uzvārds sporta klase vai tituls, FIDE ID numurs, treneris vai klubs. Pieteikumi jāiesniedz elektroniski uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ja noteiktajā termiņā pieteikums nav saņemts vai kāds no dalībniekiem, kurš ir izcīnījis tiesības piedalīties finālsacensībās, atsakās no dalības sacensībās, viņa vieta tiek piedāvāta nākamajam dalībniekam pēc pusfināla rezultātiem.