Lai Jums izdevies Jaunais 2018. gads, kurā vēlam labu veselību, daudz prieka un, protams, daudz patīkamu brīžu un panākumus pie šaha galdiņa!

Mazliet ironizējot, iesakām gatavoties 2018. gadā gaidāmajam Pasaules čempionātam šahā vienā no piedāvāto logo stiliem, kas prasa izveicību, izturību, pretinieka cieņu un citas labas īpašības, kuru izkopšana noderēs arī citās dzīves sfērās!

Kamēr Pasaules čempionam šahā Magnusam Karlsenam 2017. gads bija salīdzinoši mierīgāks nekā 2016. gads, kurā par mata tiesu izdevās izvairīties no titula zaudēšanas mačā pret pretendentu Sergeju Karjakinu, tad zināmu viļņošanos radīja divu datorprogrammu spēkošanās decembra sākumā, kur līdz šim vienu no pašām labākajām programmām "Stockfish" pārspēja ar pavisam citu skaitļošanas piegājienu apveltītā programma "AlphaZero". Raksts mājaslapā "ChessBase" par to. Viena no partijām arī zemāk: