Svētdienas vakarā Rīgas Šaha skolas telpās noslēdzās Latvijas komandu čempionāts. Par titulu šogad cīnījās divpadsmit komandas, kas aizvadīja apļa turnīru trīs posmos. Pēc gada pārtraukuma titulu ieguva "Termo-Eko/RŠF", uzvarot visos vienpadsmit mačos. Ziņo Latvijas Šaha federācija.

Spēlētāja sastāva ziņā šis čempionāts bija viens no spēcīgākajiem un daudzveidīgākajiem. Trijos posmos piedalījās 116 dalībnieki no deviņām valstīm. Bez Latvijas bija pārstāvēta arī Vācija, Krievija, Baltkrievija, Lietuva, Čehija, Igaunija, Polija un ASV. Pie galdiņiem sēdās 14 lielmeistari un astoņi starptautiskie meistari, kā arī četras lielmeistares un piecas starptautiskās meistares. Balvu fonds bija 2550 eiro.

 

"Termo-Eko/RŠF" uzvarēja visos komandu mačos (pieci spēlētāji pret pieciem), no kuriem izšķirošais bija pirmspēdējā kārtā pret RTU – 4:1, kad visas trīs uzvaras tika izcīnītas ar melnajām figūrām.

 

"Termo-Eko/RŠF" šajā posmā spēlēja GM Aleksejs Aleksandrovs (Baltkrievija, 2590), IM Rolands Bērziņš (2409), IM Tomass Laurušas (Lietuva, 2494), IM Vladimirs Svešņikovs (2420), FM Sergejs Kļimakovs (2323), FM Vsevolods Dzjuba (2238) un WIM Olga Badelka (Baltkrievija, 2385). Iepriekšējos posmos čempionvienību vēl pārstāvēja GM Ņikita Meškovs (2543), IM Sergejs Grišenko (Krievija, 2431) un Arturs Mihailovs (1870).

 

Otro vietu izcīnīja RTU, bet trešie palika Olaines šahisti. Reitingbalva tika komanda "Vertikāle – Rīgas Šaha skola".

 

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Turnīra partijas livechess.

Turnīra partijas ChessBomb.

 

Individuāli vislielāko punktu summu (8) ieguva divas dāmas – WGM Ilze Bērziņa (2249; "Olaine") un WFM Elizabete Limanovska (2071; Rīgas Šaha skola). Pirmā no viņām to paveica desmit partijās, aizvadot turnīru bez zaudējumiem, bet otrā to spēja visās vienpadsmit cīņās.

 

Jāatzīmē arī WIM Katrīnas Amerikas (2218; RTU) 6 punkti no 6, kā arī IM Vladimira Svešņikova (2420; "Termo-Eko/RŠF") 7,5 punkti no 8.

 

Iepriekšējo gadu čempionvienības

2018. Termo-Eko/RŠF

2017. RTU/WASA

2016. Termo-Eko/RŠF

2015. Rīgas Tehniskā universitāte

2014. Termo-Eko/RŠF

2013. Termo-Eko/RŠF

2012. Rīgas Tehniskā universitāte

2011. Rīgas Tehniskā universitāte

2010. Rīgas Tehniskā universitāte